OSPAMOX granulat

  • OSPAMOX jest lekiem, który sprawdza się w przypadku zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na amoksycylinę. Charakteryzuje się skutecznym działaniem przeciwbakteryjnym. Przeznaczony do stosowania także u dzieci.
  • OSPAMOX granulat
Producent: Sandoz
Kategoria:Antybiotyki
Skład: amoksycylina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
amoksycylina (Amoxicillinum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w przypadku leczenia zakażeń bakteryjnych spowodowanych przez reagujące na amoksycylinę bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne. Wskazany przy zakażeniach górnych i dolnych dróg oddechowych zakażeniach dolnych dróg; w profilaktyce zapalenia wsierdzia; wczesnym stadium boreliozy mającej związek z rumieniem wędrującym (faza 1); eradykacji Helicobacter pylori (w skojarzeniu z odpowiednim innym preparatem przeciwbakteryjnym oraz odpowiednim preparatem przeciwwrzodowym u pacjentów dorosłych z wrzodami związanymi z zakażeniem H. pylori).

Działanie:
Lek ma postać granulatu do przygotowania zawiesiny doustnej przeznaczonego do stosowania doustnego. W jego skład wchodzi amoksycylina, która jest antybiotykiem ?-laktamowym z grupy aminopenicylin, wrażliwych na działanie ?-laktamazy. Działa bakteriobójczo wobec: bakterii tlenowych Gram-dodatnich: Streptococcus agalactiae, Corynebacterium diphteriae, Streptococcus bovis, Streptococcus pyogenes, Enterococcus faecalis, Listeria monocytogenes; bakterii tlenowych Gram-ujemnych: Helicobacter pylori; bakterii beztlenowych: Peptostreptococcus spp. oraz innych bakterii, takich jak: Borrelia spp.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu

Dawkowanie Ospamox:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych i dzieci powyżej 12 lat (o mc. większej niż 40 kg): przeważnie zaleca się podawanie 750 mg-3 g/24h w 2 albo 3 dawkach podzielonych. Przy zapaleniu migdałków podniebiennych stosować 1 g x 2/24h; przy zaostrzeniu przewlekłego zapalenia oskrzeli u dorosłych: 1 g x 2/24h; przy pozaszpitalnym zapaleniu płuc: 1 g x 3/24h (tzn. co 8 h); we wczesnej fazie boreliozy (izolowany rumień wędrujący): 500 mg -1 g x 3/24h przez 2-3 tygodnie; w profilaktyce zapalenia wsierdzia: 2-3 g na 1 h przed zabiegiem chirurgicznym; przy eradykacji Helicobacter pylori: 1 g x 2/24h w połączeniu z 500 mg klarytromycyny x 2/24h i 20 mg omeprazolu albo 30 mg lansoprazolu x 2/24h, przez 1-2 tygodnie . Dzieci o masie ciała poniżej 40 kg zaleca się: 40-90 mg/kg mc./24h w 2 lub 3 dawkach podzielonych (nie przekraczając dawki 3 g/24h).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel