OSAGRAND tabletki

  • OSAGRAND jest lekiem działającym na bazie kwasu ibandronowego, który odpowiada za zwiększenie masy, gęstości i wytrzymałości tkanki kostnej. Przeznaczony do stosowania doustnego.
  • OSAGRAND tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
kwas ibandronowy (Acidum ibandronicum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w przypadku leczenia osteoporozy u pacjentek po klimakterium, ze zwiększonym prawdopodobieństwem złamań. Badania dowodzą ograniczenia ryzyka złamań kręgów; efektywności w profilaktyce złamań szyjki kości udowej nie ustalono.

Działanie:
Lek ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. W jego skład wchodzi kwas ibandronowy, który zaliczany jest do grupy bisfosfonianów o selektywnym działaniu na tkankę kostną. Odpowiada za blokowanie czynności osteoklastów bez wywierania bezpośredniego oddziaływania na proces syntezy kostnej. Nie stwierdzono wpływu na mobilizację osteoklastów. U pacjentek po klimakterium preparat wywołuje stopniowy przyrost masy kostnej i ograniczenie częstości złamań, co ma miejsce dzięki zwolnieniu przyspieszonego obrotu metabolicznego tkanki kostnej do poziomu sprzed klimakterium.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- niedobór wapnia
- nieprawidłowości w obrębie przełyku, przyczyniające się do opóźnienia jego opróżniania, np. zwężenie albo skurcz dolnej części przełyku
- niezdolność do utrzymania pozycji stojącej albo siedzącej przez przynajmniej 1 godzinę
- ciąża i okres karmienia piersią.

Dawkowanie Osagrand:
Stosować doustnie, u osób dorosłych. Zaleca się stosowanie dawki wynoszącej 1 tabl. powl. 150 mg raz na miesiąc. Tabletkę stosować tego samego dnia każdego miesiąca, po całonocnym okresie niejedzenia (przynajmniej 6 h od ostatniego posiłku), na 60 minut przed pierwszym posiłkiem albo napojem (innym niż woda) w danym dniu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel