ORTANOL PLUS kapsułki

  • ORTANOL 20 PLUS to doustny preparat, który odpowiada za zablokowanie wydzielania kwasu solnego w żołądku. Powoduje zwiększenie pH i ograniczenie objętości wydzielanego soku żołądkowego.
  • ORTANOL PLUS kapsułki
Producent: Sandoz
Skład: omeprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
omeprazol (Omeprazolum)

Wskazania:
Preparat należy stosować u osób dorosłych w przypadku wrzodów żołądka i dwunastnicy (także ze współistniejącym zakażeniem Helicobacter pylori), choroby refluksowej przełyku, refluksowego zapalenia przełyku oraz w celu zapobiegania reemisji refluksowego zapalenia przełyku. Wskazany również przy zespole Zollinger-Ellisona, chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy wywołanej przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, a także w ramach profilaktyki nawrotów wrzodów żołądka i/albo dwunastnicy związanych z przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Lek zaleca się stosować również u dzieci w wieku powyżej 1 roku życia i o mc. wynoszącej przynajmniej 10 kg w przypadku refluksowego zapalenia przełyku; zgagi i zarzucania treści żołądkowej w przebiegu choroby refluksowej przełyku oraz u dzieci i młodzież w wieku powyżej 4 lat w ramach leczenia w skojarzeniu z lekami przeciwbakteryjnymy choroby wrzodowej dwunastnicy wywołanej przez Helicobacter pylori.

Działanie:
Lek działa na bazie omeprazolu, który jest inhibitorem pompy protonowej (H+/K+- ATP-azy) w komórkach okładzinowych żołądka. Odpowiada za zatrzymywanie uwalniania kwasu solnego, dotyczy to wydzielania zarówno podstawowego, jak i stymulowanego (na co nie ma wpływu rodzaj bodźca pobudzającego). Przyczynia się do zwiększenia pH i ograniczenia objętości wydzielanego soku żołądkowego. Po zastosowaniu doustnym substancja czynna ulega wchłonięciu w jelicie cienkim. Najwyższe stężenie we krwi osiąga w czasie 1-3 h po podaniu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki leku
- równoczesne podawanie preparatu z nelfinawirem

Dawkowanie Ortanol Plus:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych przy wrzodach dwunastnicy lub żołądka oraz refluksowym zapaleniu przełyku przeważnie zaleca się dawkę wynoszacą 20 mg x 1/24h przez 2-8 tyg.; w leczeniu podtrzymującym zapobiegającym reemisji stosować 10-20 mg x 1/24h. W niektórych przypadkach choroby wrzodowej dwunastnicy, łagodnych wrzodów żołądka i refluksowego zaplenia przełyku dawkę omeprazolu można zwiększyć do 40 mg x 1/24h. Dzieciom powyżej 1 roku życia i mc. wynoszącej przynajmniej 10 kg – przy refluksowym zapaleniu przełyku stosować: mc. 10-20 kg - 10 mg x 1/24h, w razie konieczności dawkę można zwiększyć do 20 mg; mc. większa niż 20 kg – 20 mg x 1/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel