OSPEN zawiesina

  • OSPEN to lek z grupy antybiotyków B-laktamowych, które łagodzą objawy infekcji wywołanych obecnością bakterii (np. paciorkowców). Zawarta w nim fenoksymetylopenicylina działa bakteriobójczo.
  • OSPEN zawiesina
Producent: Sandoz
Kategoria:Antybiotyki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
fenoksymetylopenicylina (Phenoxymethylpenicillinum)

Wskazania:
Lek zalecany jest do stosowania w przypadku zakażeń uszu, nosa i gardła spowodowanych m.in. obecnością paciorkowców w organizmie (zapalenie gardła i migdałków podniebiennych, płonica, angina Vincenta, zapalenie śluzówki nosa i gardła, zapalenie zatok, ostre zapalenie ucha środkowego), zakażeń dolnych dróg oddechowych, zakażeń skóry i tkanek miękkich, takich jak różyca, róża, ropne zapalenie skóry (np. liszajec, czyraczność), ropnie, ropowica. Wskazany również w profilaktyce powikłań zakażeń paciorkowcowych (zapalenie wsierdzia i kłębuszków nerkowych, nawroty gorączki reumatycznej i pląsawicy mniejszej, zapalenie wielostawowe, zapobieganie bakteryjnemu zapaleniu wsierdzia u osób z wrodzoną albo reumatyczną wadą serca przed i po małych zabiegach operacyjnych, takich jak ekstrakcja migdałków, wyrwanie zęba, itp.).

Działanie:
Preparat ma postać zawiesiny przeznaczonej do przyjmowania doustnego. Jest antybiotykiem B-laktamowym który jest wrażliwy na oddziaływanie B-laktamazy. W jego skład wchodzi substancja czynna o nazwie fenoksymetylopenicylina. Działa bakteriobójczo, szczególnie wobec beztlenowych bakterii Gram-dodatnich (m.in. Peptostreptococcus spp., Peptococcus spp.), tlenowych bakterii Gram-dodatnich (Streptococcus spp. i szczepy Staphylococcus spp. nie produkujące B-laktamazy) oraz słabiej wobec części bakterii Gram-ujemnych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe leku
- ostre zaburzenia jelitowo-żołądkowe

Dawkowanie:
Stosować doustnie, bez względu na posiłki. W ramach leczenia u osób dorosłych i młodzieży stosować dawkę z przedziału 3 000 000 - 4 500 000 j.m./24h w 3 dawkach co 8 h (dorośli dobrze znoszą dawki do 6 000 000 j.m./24h). Dzieciom aplikować 50 000 - 100 000 j.m./kg mc./24h w 2-3 dawkach (przeważnie dzieci do 6 lat: 375 000 j.m. co 8 h; 6-12 lat: 750 000 j.m. co 8 h). W ramach profilaktyki u pacjentów dorosłych stosować 500 000 j.m. co 12 h; dzieciom o mc. większej niż 30 kg podawać 375 000 j.m. co 12 h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel