PREDUCTAL MR tabletki

  • PREDUCTAL MR to preparat doustny o działaniu cytoprotekcyjnym. Zawarty w nim dichlorowodorek trimetazydyny odpowiada za właściwości ochronne wobec systemu sercowo-naczyniowego.
  • PREDUCTAL MR tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
dichlorowodorek trimetazydyny (Trimetazidini dihydrochloridum)

Wskazania:
Preparat zaleca się podawać w przypadku leczenia skojarzonego, objawowego osób dorosłych ze stabilną dusznicą bolesną, u których terapia przeciwdławicowa pierwszego rzutu okazała się nieskuteczna albo niewskazana.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie dichlorowodorku trimetazydyny, który wykazuje właściwości cytoprotekcyjne. Odpowiada za ochronę struktury i funkcji komórek przed skutkiem niedotlenienia i niedokrwienia. Substancja czynna przeciwdziała ograniczaniu poziomu wewnątrzkomórkowego ATP, przedłuża zgodną z normą prace pompy sodowo-potasowej i homeostazę komórkową. Ma to miejsce przede wszystkim w mięśniu serca i organach neurosensorycznych. Działaniu temu nie towarzyszy działanie hemodynamiczne ani inne oddziaływanie wobec naczyń krwionośnych. Preparat zatrzymuje beta-oksydację kwasów tłuszczowych w wyniku zahamowania tiolazy długołańcuchowego 3-ketoacylokoenzymu A, co intensyfikuje proces utleniania glukozy. W związku z tym, że niedokrwienie komórki wiąże się uzyskiwaniem energii w procesie utleniania przy mniejszym zużyciu tlenu niż w procesie beta-oksydacji, nasilenie utlenienia glukozy przyczynia się do optymalizacji procesów energetycznych w komórkach. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie ich prawidłowego metabolizmu w czasie niedokrwienia.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- choroba Parkinsona, symptomy parkinsonizmu, drżenia, zespół niespokojnych nóg oraz inne powiązane zaburzenia o charakterze ruchowym
- niewydolność nerek

Dawkowanie Preductal MR:
Stosować doustnie, w przypadku osób dorosłych. Zalecana dawka wynosi 1 tabl. x 2/24h, w czasie jedzenia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel