PRAZOL kapsułki

  • PRAZOL to preparat odpowiadający za zatrzymanie wydzielania HCl w żołądku. Przyczynia się do łagodzenia objawów m.in. wrzodów żołądka i dwunastnicy oraz refluksu żołądkowo-przełykowego.
  • PRAZOL kapsułki
Producent: Adamed
Skład: omeprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
omeprazol (Omeprazolum)

Wskazania:
Lek zaleca się podawać w przypadku czynnej choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, a także postaci której towarzyszy zakażenie Helicobacter pylori. Wskazany również przy refluksowym zapaleniu przełyku – w celu zneutralizowania symptomów refluksu żołądkowo-przełykowego oraz zespole Zollingera-Ellisona.

Działanie:
Preparat ma postać kapsułek przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie omeprazolu, który działa inhibicyjnie wobec pompy protonowej (H+, K+ ATP-azy) w komórkach okładzinowych żołądka. Prowadzi do zablokowania wydzielania kwasu solnego (podstawowego i po stymulacji). Pierwsze efekty działania można obserwować po 60 minutach, a najwyższe działanie po 2 h. W ciągu doby od zastosowania leku ma miejsce zatrzymanie aktywności wydzielniczej komórek okładzinowych w 50% i efekt ten utrzymuje się do 72 h. Substancja czynna działa stopniowo, nasilając swoje właściwości w miarę przyjmowania kolejnych dawek preparatu, stan stacjonarny ustala się po 4 dniach. Omeprazol przyczynia się do wzrostu gastryny we krwi w ciągu pierwszych 1-2 tyg. leczenia. Nie wykazuje działania na receptory cholinergiczne i histaminowe.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- jednoczesne przyjmowanie atazanawiru

Dawkowanie Prazol:
Stosować doustnie. W przypadku wrzodów dwunastnicy i żołądka: przeważnie podaje się 20 mg x 1/24h przez 14 dni (w razie potrzeby leczenie należy kontynuować do 4 tygodni); przy nieskuteczności dawki 20 mg, zaleca się podawanie dawki 40 mg x 1/24h przez 4 tygodnie; w profilaktyce reemisji choroby zalecana dawka wynosi 20 mg x 1/24h (czasem wystarczy 10 mg), w zaostrzeniu symptomów dawkę można zwiększyć do 40 mg x 1/24h. Przy chorobie wrzodowej współistniejącej z zakażeniem H. pylori: przeważnie stosuje się 40 mg x 1/24h albo 20 mg x 2/24h w skojarzeniu z preparatami przeciwbakteryjnymi.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel