PRAVATOR tabletki

  • PRAVATOR to preparat doustny, który przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu i trójglicerydów. Ponadto prowadzi do wzrostu stężenia frakcji HDL, czyli tzw. „dobrego cholesterolu”.
  • PRAVATOR tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
sól sodowa prawastatyny (Pravastatinum natricum)

Wskazania:
Lek zaleca się podawać w przypadku pierwotnej hipercholesterolemii albo mieszanej dyslipidemii, w celu uzupełnienia diety i ćwiczeń fizycznych (w sytuacji gdy ich stosowanie nie przynosi oczekiwanych efektów). Wskazany również w profilaktyce schorzeń układu naczyniowo-sercowego i po przeszczepach.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie prawastatyny, która jest inhibitorem współzawodniczącym z reduktazą 3-hydroksy-3-metyloglutarylokoenzymu A (HMG-CoA), enzymu katalizującego pierwotną fazę biosyntezy cholesterolu, i w dwojaki sposób zmniejszającego poziom tłuszczów. Przede wszystkim działa jako odwracalny i swoisty inhibitor współzawodniczący z reduktazą HMG-CoA w nieznacznym stopniu ograniczający syntezę wewnątrzkomórkowego cholesterolu. Przyczynia się do wzrostu liczby receptorów LDL-cholesterolu na powierzchni komórek i zwiększenia przemian katabolicznych oraz klirensu krążącego LDL-cholesterolu. Ponadto substancja czynna odpowiada za blokowanie produkcji LDL-cholesterolu w wyniku zatrzymywania w wątrobie procesu syntezy VLDL-cholesterolu, prekursora LDL-cholesterolu. Preparat przyczynia się do ograniczenia takich parametrów lipidowych jak: cholesterol całkowity, LDL-cholesterol, apolipoproteina B, VLDL-cholesterol oraz trójglicerydy. Dodatkowo powoduje wzrost frakcji HDL-cholesterol oraz apolipoproteiny A.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- aktywna choroba wątroby, także utrzymujący się wzrost czynności aminotransferaz w surowicy krwi o niewyjaśnionej przyczynie
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Pravator:
Stosować doustnie u osób dorosłych, bez względu na posiłki. W przypadku hipercholesterolemii stosować dawkę z zakresu 10-40 mg/24h. W ramach profilaktyki schorzeń układu sercowo-naczyniowego podawać 40 mg/24h. Po przeszczepach na początku terapii w skojarzeniu z leczeniem immunosupresyjnym podawać 20 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel