PRAMATIS tabletki

  • PRAMATIS to preparat doustny o działaniu przeciwdepresyjnym. Zawarty w nim escytalopram jest inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny o dużym powinowactwie do pierwotnego miejsca wiązania.
  • PRAMATIS tabletki
Producent: Sandoz
Skład: escitalopram
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
escitalopram (Escitalopramum)

Wskazania:
Lek zaleca się stosować w przypadku choroby afektywnej jednobiegunowej, zaburzeń lękowych z atakami lęku, z agorafobią albo bez agorafobii, fobii społecznej, zaburzeń lękowych uogólnionych i zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnego.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Lek należy do kategorii środków przeciwdepresyjnych. Wykazuje wybiórcze działania inhibicyjne wobec wychwytu zwrotnego serotoniny o znacznym powinowactwie do pierwotnego miejsca łączenia się. Tworzy wiązanie również z miejscem allosterycznym na transporterze serotoniny, z 1000-krotnie mniejszym powinowactwem. Zawarty w jego składzie escytalopram nie posiada powinowactwa albo ma niewielkie powinowactwo do znacznej liczby receptorów, np. receptorów alfa1-, alfa2- i beta-adrenergicznych, receptorów 5-HT1A, 5-HT2, DA, D1 i D2 oraz receptorów histaminowych H1, receptorów benzodiazepinowych, cholinergicznych receptorów muskarynowych i receptorów opioidowych.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- równoczesne leczenie nieselektywnymi, nieodwracalnymi inhibitorami MAO
- stosowanie w tym samy czasie odwracalnych inhibitorów MAO-A (np. moklobemidem) albo odwracalnych, nieselektywnych inhibitorów MAO – linezolidu
- wydłużenie odstępu QT albo wrodzony zespół wydłużonego odstępu QT
- równoczesne podawanie innych preparatów powodujących wydłużenie odstępu QT.

Dawkowanie Pramatis:
Stosować doustnie u osób dorosłych. W przypadku depresji stosować dawkę wynoszącą 10 mg/24h. Można ją zwiększyć do maksymalnie 20 mg/24h. Przy zaburzeniach lękowych z napadami lęku, z agorafobią albo bez agorafobii wskazane jest przez pierwsze 7 dni przyjmowanie 5 mg/24h, a potem zwiększenie dawki do 10 mg/24h. Przy fobii społecznej stosuje się przeważnie 10 mg/24h. Przy zaburzeniach lękowych uogólnionych podawać na początku 10 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel