PRINIVIL tabletki

  • PRINIVIL jest preparatem przeznaczony do stosowania doustnego, który powoduje zatrzymanie konwertazy angiotensyny. Zawarty w nim lizynopryl odpowiada za ograniczenie ciśnienia tętniczego krwi.
  • PRINIVIL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
lisinopril (Lisinoprilum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w przypadku nadciśnienia tętniczego samoistnego i naczyniowo-nerkowego w ramach monoterapii bądź leczenia skojarzonego z innymi preparatami hipotensyjnymi. Wskazany także podczas leczenia hemodynamicznie stabilnych osób we wczesnej (24 h) fazie zawału serca, jako środek zapobiegający rozwojowi dysfunkcji lewej komory i niewydolności serca oraz leczenia pacjentów z cukrzycą z nadciśnieniem oraz współistniejącymi powikłaniami ze strony nerek i mikroalbuminurią. Stosować również przy niewydolności serca w monoterapii albo w skojarzeniu z preparatami diuretycznymi i w określonych sytuacjach z lekami naparstnicy.

Działanie:
Lek ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie lizynoprylu, który wykazuje właściwości inhibicyjne wobec konwertazy angiotensyny. Odpowiada za blokowanie czynności konwertazy angiotensyny - enzymu modyfikującego angiotensynę I w angiotensynę II. Zatrzymanie konwertazy angiotensyny przyczynia się do ograniczenia poziomu angiotensyny II we krwi i ograniczenia produkcji aldosteronu (czego skutkiem może być nieznaczny wzrost poziomu potasu w surowicy). Stosowanie substancji czynnej u osób z nadciśnieniem tętniczym powodowało spadek ciśnienia tętniczego mierzonego w pozycji leżącej i stojącej, bez odruchowego częstoskurczu.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- obrzęk naczynioruchowy wywołany dawniej stosowaniem inhibitora ACE
- wrodzony (idiopatyczny) obrzęk naczynioruchowy
- ciąża i karmienie piersią.

Dawkowanie Prinivil:
Stosować doustnie, o stałej porze dnia, bez względu na posiłki. W przypadku nadciśnienia samoistnego u osób niestosujących preparatów diuretycznych stosować na początku 10 mg/24h. przeważnie efektywna dawka podtrzymująca wynosi 20 - 40 mg x 1/24h; Nie należy stosować więcej niż 80 mg/24h. Przy niewydolności serca na początku podawać 2,5 mg/24h podana jednorazowo rano, w ramach potrzymania stosować - 5-20 mg/24h podawane jednorazowo.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel