PREVENAR 13 zawiesina do wstrzykiwań

  • PREVENAR 13 to preparat, który odpowiada za uodpornienie niemowląt i dzieci do 5 roku życia przeciwko chorobom wywoływanym przez pneumokoki, czyli bakterie Streptococcus pneumoniae.
  • PREVENAR 13 zawiesina do wstrzykiwań
Producent: Pfizer
Kategoria:Odporność
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
wysokooczyszczone polisacharydy różnych serotypów Streptococcus pneumoniae (Vaccinum pneumococcale polysaccharidicum)

Wskazania:
Lek należy stosować u niemowląt i dzieci od 6 tygodnia do 5 roku życia w ramach aktywnego uodpornienia przeciwko chorobie inwazyjnej, zapaleniu płuc i ostremu zapaleniu ucha środkowego, których przyczyną są drobnoustroje Streptococcus pneumoniae.

Działanie:
Lek ma postać zawiesiny do wstrzykiwań przeznaczonej do iniekcji domięśniowej. Jest to 13-walentna szczepionka pneumokokowa sacharydowa, skoniugowana, adsorbowana. W jej skład wchodzą polisacharydy otoczkowe, które występują w szczepionce 7-walentnej - Prevenar (4, 6B, 9V, 14, 18C, 19F, 23F) oraz 6 dodatkowych polisacharydów (1, 3, 5, 6A, 7F, 19A). Szczepionka odpowiada za pokrycie blisko 73-100% (co jest zależne od kraju zamieszkania) serotypów Streptococcus pneumoniae będących przyczyną inwazyjnej choroby pneumokokowej (IChP) u dzieci w poniżej 5 roku życia. Ostre zapalenie ucha środkowego (OZUŚ) jest schorzeniem, które często dotyka dzieci; zazwyczaj powodują je bakterie S. pneumoniae. Badania wskazują, że szczepionka przyczynia się do pokrycia ponad 90% opornych na antybiotyki serotypów odpowiadających za IChP.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe leku
- ostra choroba, której towarzyszy podwyższona temperatura ciała (szczepienie zaleca się odłożyć)

Dawkowanie Prevenar 13:
Stosować w postaci iniekcji domięśniowej (niemowlęta - przednio-boczna powierzchnia uda; dzieci i osoby dorosłe - mięsień naramienny). W przypadku niemowląt od 6 tygodnia do 6 miesiąca życia stosować 3 dawki po 0,5 ml - pierwsza dawka przeważnie w 2 miesiącu życia (ale można ją zastosować już 6 tygodniu życia), następne przy zachowaniu odstępu co najmniej 4 tygodni pomiędzy dawkami; czwartą dawkę (uzupełniającą), zaleca się w podać około 11-15 miesiąca życia. W przypadku starszych niemowląt i dzieci, niepoddawanych wcześniej szczepieniu: niemowlęta 7-11 miesiąc życia - 2 dawki po 0,5 ml przy zachowaniu odstępu co najmniej 4 tygodni pomiędzy dawkami (trzecią dawkę należy zastosować w 24 miesiącu życia.); dzieci 12-23 mż. - 2 dawki po 0,5 ml przy zachowaniu odstępu co najmniej 8 tygodni między dawkami; dzieci 2-17 lat: jednorazowa dawka.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel