Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

PROTEVASC SR tabletki

  • PROTEVASC SR to preparat doustny działający na bazie dichlorowodorku trimetazydyny, który wykazuje właściwości cytoprotekcyjne. Badania dowodzą, że lek działa ochronnie na czynność serca.
  • PROTEVASC SR tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład:
dichlorowodorek trimetazydyny (Trimetazidini dihydrochloridum)

Wskazania:
Lek wykorzystywany jest podczas leczenia skojarzonego stabilnej dusznicy bolesnej, u osób u których kuracja przeciwdławicowa pierwszego rzutu nie przyniosła oczekiwanych rezultatów albo nie była dobrze tolerowana.

Działanie:
Lek ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Wykazuje właściwości protekcyjne. Zawiera trimetazydynę, która znana jest ze swojego działania blokującego beta-oksydację kwasów tłuszczowych w wyniku hamowania tiolazy długołańcuchowego 3-ketoacylokoenzymu A, czego skutkiem jest nasilenie utleniania glukozy. Pozyskiwanie energii w komórce podczas utleniania glukozy, w odniesieniu do procesu beta-oksydacji, wiąże się z mniejszym zużyciem tlenu. Zintensyfikowanie utleniania glukozy powoduje usprawnienie procesów energetycznych mających miejsce w niedotlenionych komórkach. W efekcie zapewnione zostaje podtrzymanie homeostazy wewnątrzkomórkowej podczas niedokrwienia. Substancja czynna po zastosowaniu doustnym najwyższe stężenie we krwi osiąga po upływie blisko 5h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- choroba Parkinsona, symptomy parkinsonizmu, drżenia, zespół niespokojnych nóg oraz inne podobne zaburzenia mchowe
- niewydolność nerek
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Protevasc SR:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych zaleca się stosowanie dawki wynoszącej 1 tabl. x 2/24h.. U osób z przeciętnym zaburzeniem pracy nerek (klirens kreatyniny 30-60 ml/min) dawka wynosi 1 tabl. rano, w czasie pierwszego posiłku (śniadania).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel