PROSTATIC tabletki

  • PROSTATIC to preparat przyczyniający się do ograniczenia dolegliwości mających związek z przerostem prostaty. Wykazuje właściwości hipotensyjne. Działa na bazie metanosulfonianu doksazosyny.
  • PROSTATIC tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
metanosulfonian doksazosyny (Doxazosini mesilas)

Wskazania:
Lek wykorzystywany jest podczas leczenia nadciśnienia tętniczego oraz łagodnego rozrostu prostaty (BPH).

Działanie:
Lek ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Zaliczany jest do grupy wybiórczych i kompetycyjnych antagonistów postsynaptycznych receptorów alfa1-adrenergicznych mieszczących się w mieśniówce gładkiej ściany naczyń. W jego skład wchodzi doksazosyna, która odpowiada za spadek ciśnienia tętniczego krwi co jest konsekwencją ograniczenia oporu naczyniowego. Po zastosowaniu jednorazowej porcji działanie hipotensyjne utrzymuje się całą dobę. Największy efekt terapeutyczny ma miejsce po 2-6 h. Selektywne hamowanie receptorów alfa1 znajdujących się w mięśniówce trzonu i torebki gruczołu krokowego oraz szyjce pęcherza moczowego powoduje znaczącą poprawę parametrów urodynamicznych i neutralizuje dolegliwości mające związek z łagodnym rozrostem prostaty. Efekty te można zaobserwować zazwyczaj po 2-6 tygodniach leczenia. Preparat powoduje regresję przerostu mięśnia lewej komory serca. Co więcej zatrzymuje agregację trombocytów i zwiększa czynność tkankowego aktywatora plazminogenuoraz zwiększa sensytywność na insulinę. Substancja czynna znacząco ogranicza poziom cholesterolu całkowitego, cholesterolu-LDL, triglicerydów i glikemię na czczo oraz powoduje wzrost poziomu cholesterolu-HDL w osoczu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- hipotonia lub hipotonia ortostatyczna
- karmienie piersią
- łagodny rozrost prostaty z współistniejącymi: zastojem w górnych drogach moczowych, długotrwałymi zakażeniami dróg moczowych albo kamicą pęcherza moczowego
- stosowanie w ramach monoterapii przy przetoce pęcherza moczowego, bezmoczu albo postępującej niewydolności nerek.

Dawkowanie Prostatic:
Stosować doustnie. Przy nadciśnieniu tętniczym na początku przez 7-14 dni stosować 1 mg x 1/24h, a następnie w zależności od efektywności leku, dawkę można zwiększyć do 2 mg x 1/24h. Jeśli istnieje taka konieczność, dobową dawkę można zwiększać co 7-14 dni do 4 mg a następnie do 8 mg x 1/24h. W ramach podtrzymywania stosuje się przeważnie 2-4 mg x 1/24h. Nie stosować więcej niż 16 mg/24h. Przy łagodnym rozroście prostaty rozpoczynać leczenie od 1 mg x 1/24h. Dawkę doksazosyny można zwiększyć do 2-4 mg x 1/24h, z zachowaniem odstępu 7-14 dni między zwiększaniem dawek. Nie stosować więcej niż 8 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel