PROCORALAN tabletki

  • PROCORALAN to preparat doustny, który dzięki zawartości iwabradyny przyczynia się do skutecznego ograniczenia częstotliwości pracy serca, co korzystnie oddziałuje na stan osób z dławicą piersiową.
  • PROCORALAN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
iwabradyna (Ivabradine)

Wskazania:
Preparat należy stosować w ramach symptomatycznego leczenia długotrwałej stabilnej dusznicy bolesnej u osób z prawidłowym rytmem zatokowym i brakiem możliwości stosowania beta-adrenolityków (ze względu na przeciwwskazania lub nietolerancję).

Działanie:
Preparat działa na bazie iwabradyny, która wykazuje swoiste właściwości ograniczające częstość pracy serca. Jej działanie obejmuje wyłącznie węzeł zatokowy i nie oddziałuje na czas przewodnictwa w przedsionkach, węźle przedsionkowo-komorowym albo komorach serca. Nie ma wpływu na kurczliwość mięśnia sercowego albo repolaryzację komory. W czasie stosowania substancji czynnej w przeważnie zalecanych dawkach zaobserwowano ograniczenie częstości pracy serca o około 10 uderzeń/min w spoczynku i w czasie aktywności fizycznej. Powoduje to ograniczenie obciążenia serca oraz zużycia tlenu przez mięsień sercowy. W warunkach fizjologicznych substancja czynna jest szybko uwalniana z tabletek i dobrze rozpuszcza się w wodzie. Po zastosowaniu doustnym iwabradyna ulega szybkiemu i prawie całkowitemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- częstość pracy serca w spoczynku przed rozpoczęciem kuracji poniżej 60 uderzeń/min
- wstrząs kardiogenny
- świeży zawał mięśnia sercowego
- ciężka hipotonia
- zaburzenia pracy wątroby
- zespół chorego węzła zatokowego
- blok zatokowo-przedsionkowy
- niewydolność serca charakteryzująca się niestabilnością lub stanem ostrym
- potrzeba wykorzystywania stymulatora serca
- niestabilna dusznica bolesna
- blok przedsionkowo-komorowy IIIst.
- równoczesne podawanie silnych inhibitorów cytochromu P-450 3A4, takich jak: azolowe pochodne przeciwgrzybicze (ketokonazol, itrakonazol), antybiotyki makrolidowe (klarytromycyna, erytromycyna stosowana w postaci doustnej, jozamycyna, telitromycyna), inhibitory proteazy HIV (nelfinawir, rytonawir) i nefazodon.
- ciąża i okres karmienia piersią
- stosowanie u pacjentek w wieku rozrodczym, które nie wykorzystują skutecznych metod antykoncepcji

Dawkowanie Procoralan:
Stosować doustnie, w czasie jedzenia. W przypadku choroby niedokrwiennej serca: przeważnie zaleca się rozpoczynanie leczenia od 5 mg x 2/24h (rano i wieczorem). Po 3-4 tygodniach leczenia dawka może być zwiększona do 7,5 mg x 2/24h, w zależności od reakcji organizmu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel