PROPRANOLOL WZF tabletki

  • PROPRANOLOL WZF to preparat o szerokim spektrum działania. Wykazuje właściwości uspokajające i przeciwstresowe. Ponadto działa hipotensyjnie i zmniejsza częstotliwość skurczów serca.
  • PROPRANOLOL WZF tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek propranololu (Propranololi hydrochloridum)

Wskazania:
Preparat należy podawać w przypadku nadciśnienia tętniczego, dusznicy bolesnej ( oprócz dławicy Prinzmetala), kardiomiopatii przerostowej (ze zwężeniem drogi odpływu i (albo) śródkomorowym), drżenia samoistnego, lęku sytuacyjnych i uogólnionego, zwłaszcza typu somatycznego. Wskazany również w ramach profilaktyki wtórnej i pierwotnej zawału serca u osób z chorobą wieńcową. Stosować w celu zapobiegania migrenom, krwawieniom z górnego odcinka przewodu pokarmowego u osób z nadciśnieniem wrotnym i żylakami przełyku oraz w ramach kontroli nadkomorowych i komorowych zaburzeń rytmu serca. Pomocniczo podawać przy nadczynności tarczycy i przełomie tarczycowym oraz jako część postępowania okołooperacyjnego w przypadku guza chromochłonnego nadnerczy (w skojarzeniu z preparatem ?-adrenolitycznym).

Działanie:
Lek ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Zawarty w nim propranolol, jest niewybiórczym beta-blokerem, zatrzymującym receptory adrenergiczne beta1 i beta2. Nie wykazuje czynności sympatykomimetycznej. Powoduje zmniejszenie czynności bodźcotwórczej węzła zatokowego, spowalnia przewodnictwo w węźle przedsionkowo-komorowym, przyczynia się do wydłużenia okresu refrakcji i spowolnienia czynności serca oraz ograniczenia objętości wyrzutowej. Powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi oraz wykazuje właściwości przeciwarytmiczne. Ogranicza zużycie tlenu przez mięsień sercowy.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- spowolnienie pracy serca
- wstrząs kardiogenny
- niewydolność serca nie poddawana kontroli
- hipotonia
- kwasica metaboliczna
- przewlekłe głodzenie
- poważne zaburzenia krążenia obwodowego
- blok serca IIst. lub IIIst.
- dławica Prinzmetala
- zespół chorego węzła zatokowego
- guz chromochłonny nadnerczy nie poddawany leczeniu
- stany związane z ryzykiem wystąpienia niewyrównanej hipoglikemii, np. niedożywienie, wyniszczenie, długotrwałe choroby wątroby, cukrzyca albo przyjmowanie preparatów blokujących pełną odpowiedź na katecholoaminy.

Dawkowanie Propranolol WZF:
Stosować doustnie, dobierając odpowiednią dawkę do stanu pacjenta. Przy nadciśnieniu tętniczym: rozpoczynać od 80 mg x 2/24h, dawkę można zwiększać w odstępach 7 dni, w zależności od reakcji pacjenta. Nie stosować więcej niż 160-320 mg/24h Przy dławicy piersiowej (oprócz dławicy Prinzmetala), w profilaktyka migreny i przy drżeniu samoistnym na początku podawać : 40 mg x 2-3/24h, dawka może być zwiększana o taką samą porcję w odstępach 7 dni, w zależności od reakcji pacjenta; przeważnie w migrenie i drżeniu samoistnym 80-160 mg/24h, w dławicy piersiowej 120-24/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel