OXYCARDIL tabletki

  • OXYCARDIL to lek, który spowalnia czynność serca, zmniejsza ciśnienie tętnicze krwi oraz przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych. Preparat swoje właściwości zawdzięcza zawartości diltiazemu.
  • OXYCARDIL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek diltiazemu (Diltiazemi hydrochloridum)

Wskazania:
Preparat przeznaczony jest do stosowania podczas leczenia choroby niedokrwiennej serca pod postacią: dławicy piersiowej stabilnej, dusznicy bolesnej niestabilnej, dusznicy bolesnej naczynioskurczowej (postać Prinzmetala). Wskazany również w przypadku nadciśnienia tętniczego.

Działanie:
Lek ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. W jego skład wchodzi chlorowodorek diltiazemu, który jest antagonistą wapnia. Odpowiada za blokowaniu napływu wapnia przez błony komórkowe. Jego główne oddziaływanie dotyczy mięśni gładkich naczyń. Przyczynia się do zmniejszenia całkowitego oporu obwodowego, co jest skutkiem rozszerzenia naczyń. W konsekwencji tych reakcji ma miejsce spadek obciążenia następczego i w efekcie obniżenie ciśnienia tętniczego. Substancja czynna wykazuje bezpośrednie ujemne działanie chronotropowe. Powoduje opóźnienie prędkości przewodzenia bodźców pomiędzy przedsionkiem a komorą. Może również posiadać ujemne właściwości inotropowe. Po zastosowaniu doustnym ulega wchłonięciu z przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe preparatu
- zespół chorego węzła zatokowego u osób bez aktywnego stymulatora komorowego
- blok przedsionkowo-komorowy IIst. lub IIIst. u osób aktywnego stymulatora komorowego
- poważne spowolnienie pracy serca
- niewydolność lewej komory serca z zastojem płucnym
- równoczesne przyjmowanie dantrolenu we wlewie dożylnym

Dawkowanie Oxycardil:
Stosować doustnie. W przypadku choroby niedokrwiennej serca zaleca się podawanie 1 tabl. x 3/24h (dawkę można sukcesywnie zwiększać do maksymalnej dopuszczalnej dawki, wynoszącej 360 mg/24h) W przypadku długotrwałej kuracji leczniczej z zadowalającym efektem terapeutycznym, należy sprawdzać co 8-12 tygodni, czy możliwe jest ograniczenie wielkości dawki. W przypadku adciśnienia tętniczego stosować 1 tabl. x 3/24h (dawkę można sukcesywnie zwiększać do maksymalnej dopuszczalnej dawki, wynoszącej 360 mg/24h).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel