OXAZEPAM ESPEFA tabletki

  • OXAZEPAM ESPEFA to lek doustny wykorzystywany w psychiatrii. Dzięki zawartości oksazepamu przyczynia się do złagodzenia stanów lękowych. W mniejszym stopniu działa również nasennie i przeciwdrgawkowo.
  • OXAZEPAM ESPEFA tabletki
Producent: Espefa
Skład: oksazepam
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
oksazepam (Oxazepamum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w przypadku stanów lękowych, niepokoju związanego z chorobą afektywną jednobiegunową, podniecenia mającego związek z ostrym alkoholowym zespołem abstynencyjnym.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek przeznaczonych do podawania doustnego. Działa na bazie oksazepamu, który jest pochodną 1,4-benzodiazepiny. Jego właściwości obejmują sporą liczbę struktur ośrodkowego układu nerwowego, głównie układ limbiczny i podwzgórze, czyli struktury mające związek z regulacją czynności emocjonalnych. Substancja czynna intensyfikuje blokujące działanie neuronów GABA-ergicznych w obrębie kory mózgowej, hipokampa, móżdżku, wzgórza i podwzgórza. Działanie leku opiera się przede wszystkim na zmianie sensytywności receptora GABA-ericznego, czego efektem jest wzrost powinowactwa tego receptora do kwasu gamma aminomasłowego (GABA) (endogennego neurotransmitera blokującego). Preparat łagodzi stany lękowe, a w mniejszym stopniu działa nasennie. Ponadto nieznacznie rozluźnia napięcie mięśni szkieletowych i działa przeciwdrgawkowo.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe leku
- ciężka niewydolność oddechowa, zespół bezdechu sennego
- poważne zaburzenia funkcjonowania wątroby
- lekomania, narkomania albo alkoholizm
- ostre zatrucie alkoholowe, zatrucie środkami nasennymi, opiatami, preparatami przeciwpsychotycznymi (neuroleptykami, preparatami przeciwdepresyjnymi, solami litu).
– miastenia
- ciąża i okres karmienia piersią
- stosowanie u dzieci poniżej 6 roku życia.

Dawkowanie Oxazepam Espefa:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych: przy niepokoju o nasileniu łagodnym do umiarkowanego zaleca się podawanie 10-15 mg x 3-4/24h; przy niepokoju o znacznym nasileniu stosować 20-30 mg x 3-4/24h, większa dawka w porze spoczynku. W przypadku podniecenia związanego z ostrym alkoholowym zespołem abstynencyjnym podawać 20-30 mg x 3-4/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel