OVULASTAN FORTE tabletki

  • OVULASTAN FORTE to złożony lek doustny, który zapobiega zachodzeniu w nieplanowaną ciąże. Dzięki zawartości dezogestrelu i etynyloestradiolu przyczynia się m.in. do zatrzymania jajeczkowania.
  • OVULASTAN FORTE tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
dezogestrel (Desogestrelum), etinylestradiol (Ethinylestradiolum)

Wskazania:
Preparat przeznaczony jest do stosowania w celu zapobiegania ciąży.

Działanie:
Lek ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Charakteryzuje się złożonym składem (dezogestrel i etynyloestradiol). Substancje te odpowiadają za skuteczne działanie antykoncepcyjne, które jest przede wszystkim skutkiem zatrzymania owulacji i wywołania zmian wydzieliny szyjki macicy. Po zastosowaniu doustnym leku dezogestrel ulega szybkiemu wchłonięciu i przekształcony zostaje w 3-keto-dezogestrel. Swoje najwyższe stężenie w osoczu osiąga po upływie około 1,5 h. Podobnie wygląda wchłanianie etynyloestradiolu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe leku
- zakrzepica żył albo tętnic albo objawy zwiastunowe (np. dławica piersiowa i przemijające napady niedokrwienia)
- zaburzenia krążenia mózgowego
- czynniki ryzyka wystąpienia zakrzepicy tętnic: cukrzyca ze zmianami naczyniowymi, ciężkie nadciśnienie tętnicze, ciężka dyslipoproteinemia
- predyspozycje do wystąpienia zakrzepicy żylnej lub tętniczej
- zapalenie trzustki, także jeżeli wiąże się z ciężką hipertrójglicerydemią
- zaburzenia funkcjonowania wątroby, aż do momentu powrotu wyników prób czynnościowych wątroby do wartości prawidłowych
- rak wątroby
- nowotwór złośliwy hormonozależny
- krwawienie z pochwy o nieustalonej przyczynie
- migrena z ogniskowymi symptomami neurologicznymi w wywiadzie.

Dawkowanie Ovulastan Forte:
Stosować doustnie. Przyjmować 1 tabl. x 1/24h, codziennie o tej samej porze (tak, aby odstęp między kolejnymi tabletkami wynosił 24h) przez 21 dni. Po tym czasie powinno wystąpić krwawienie z odstawienia (w 2. Albo 3. dniu od przyjęcia ostatniej tabletki). Stosowanie tabletek z nowego opakowania zaleca się rozpocząć po upływie 7 dni od zakończenia poprzedniego opakowania.
Rozpoczęcie stosowania preparatu. W przypadku braku antykoncepcji hormonalnej w ostatnim miesiącu: przyjmowanie leku należy rozpocząć w 1. dniu cyklu menstruacyjnego pacjentki (pierwszy dzień krwawienia miesiączkowego). Można również zacząć stosować lek od 2. do 5. dnia cyklu, ale w takiej sytuacji wskazane jest przez pierwszy tydzień przyjmowania tabletek w czasie pierwszego cyklu, stosowanie dodatkowej metody antykoncepcji.
Postępowanie w przypadku pominięcia tabletek. Jeżeli między przyjęciem 2 kolejnych tabletek minęło więcej niż 12 h, to efektywność antykoncepcyjna może być osłabiona. Jeżeli opóźnienie w zażyciu tabletki wynosi mniej niż 12 h, to pominiętą tabletkę pacjentka powinna przyjąć jak najszybciej, a kolejną tabletkę zażyć o stałej porze dnia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel