OVULASTAN tabletki

  • OVULASTAN to preparat, który zaliczany jest do grupy leków antykoncepcyjnych. Dzięki zawartości dezogestrelu i etynyloestradiolu blokuje owulację i skutecznie zapobiega zachodzeniu w ciążę.
  • OVULASTAN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
dezogestrel (Desogestrelum), etinylestradiol (Ethinylestradiolum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w ramach doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do podawania doustnego. Jest lekiem złożonym, w którego skład wchodzi dezogestrel i etynyloestradiol. Dzięki nim preparat wykazuje skuteczne właściwości antykoncepcyjne. Dzieje się to głównie w wyniku zablokowania jajeczkowania i spowodowania zmian wydzieliny szyjki macicy. Po zastosowaniu doustnym preparat dezogestrel i etynyloestradiol zostają szybko wchłonięte z przewodu pokarmowego, a swoje najwyższe stężenie w osoczu osiągają po upływie około 1,5 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe leku
- zapalenie trzustki, także jeżeli wiąże się z ciężką hipertrójglicerydemią
- zaburzenia funkcjonowania wątroby, aż do momentu powrotu wyników prób czynnościowych wątroby do wartości prawidłowych
- nowotwór wątroby
- rak złośliwy hormonozależny
- krwawienie z pochwy o nieustalonej etiologii
- zakrzepica żył albo tętnic bądź symptomy zwiastunowe (np. dławica piersiowa i przemijające napady niedokrwienia)
- zaburzenia krążenia mózgowego
- czynniki ryzyka pojawienia się zakrzepicy tętnic, takie jak cukrzyca ze zmianami naczyniowymi, znaczne nadciśnienie tętnicze, ciężka dyslipoproteinemia
- predyspozycje do wystąpienia zakrzepicy żylnej albo tętniczej
- migrena z ogniskowymi objawami neurologicznymi w wywiadzie.

Dawkowanie Ovulastan:
Stosować doustnie. Zaleca się zażywać 1 tabl. x 1/24h, codziennie o tej samej porze (tak, aby odstęp między kolejnymi tabletkami wynosił 24h) przez 21 dni. Po tym czasie powinno wystąpić krwawienie z odstawienia (w 2. albo 3. dniu od przyjęcia ostatniej tabletki). Stosowanie tabletek z nowego opakowania należy rozpocząć po upływie tygodnia od zakończenia poprzedniego opakowania.
Rozpoczęcie stosowania preparatu. W przypadku braku antykoncepcji hormonalnej w ostatnim miesiącu: przyjmowanie leku należy rozpocząć w 1. dniu cyklu menstruacyjnego kobiety (pierwszy dzień krwawienia miesiączkowego). Można również zacząć stosować lek od 2. do 5. dnia cyklu, ale w takiej sytuacji wskazane jest przez pierwszy tydzień przyjmowania tabletek w czasie pierwszego cyklu, stosowanie dodatkowej metody antykoncepcji.
Postępowanie w przypadku pominięcia tabletek. Jeżeli między przyjęciem 2 kolejnych tabletek minęło więcej niż 12 h, to efektywność antykoncepcyjna może być osłabiona. Jeżeli opóźnienie w zażyciu tabletki wynosi mniej niż 12 h, to pominiętą tabletkę pacjentka powinna przyjąć jak najszybciej, a kolejną tabletkę zażyć o stałej porze dnia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel