PULMOTEROL kapsułki

  • PULMOTEROL jest preparatem wykazującym właściwości rozkurczające mięśnie gładkie oskrzeli. Zawiera salmeterol, który jest agonistą receptora beta2-adrenergicznego. Przeznaczony do stosowania wziewnego.
  • PULMOTEROL kapsułki
Producent: Lek-am
Skład: salmeterol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
salmeterol (Salmeterolum)

Wskazania:
Lek wykorzystywany jest w ramach systematycznego, przewlekłego leczenia symptomów odwracalnej obturacji dróg oddechowych u osób z: łagodną astmą, astmą nocną, długotrwałą obturacyjną chorobą płuc. Preparat polecany przede wszystkim osobom z z dusznościami nocnymi i symptomami występującymi w ciągu dnia, mającymi związek z odwracalną obturacją oskrzeli (np. duszność po aktywności fizycznej, niemożliwy do uniknięcia kontakt z czynnikami uczulającymi).

Działanie:
Lek ma postać kapsułek zawierających płyn do inhalacji. Działa na bazie salmeterolu, który jest wybiórczym długo działającym agonistą receptora beta2-adrenergicznego. W wyniku stymulacji receptorów beta2-adrenergicznych ma miejsce aktywacja cyklazy adenylowej i dochodzi do syntezowania cAMP. Wewnątrzkomórkowy wzrost poziomu cAMP przyczynia się do rozkurczenia mięśni gładkich oskrzeli i zatrzymania uwalniania z komórek tucznych mediatorów reakcji uczuleniowych. Po zastosowaniu preparatu już po upływie 10-20 minut można zaobserwować rozszerzenie oskrzeli. Pełne działanie uzyskuje się w pierwszych kilku dniach kuracji. Efekt terapeutyczny leku utrzymuje się przez 12 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu

Dawkowanie Pulmoterol:
Stosować wziewnie. W przypadku astmy oskrzelowej: u osób dorosłych stosować 1 inhalację (50 µg) x 2/24h. U osób z nasiloną obturacją oskrzeli, u których symptomy utrzymują się, dawkę można zwiększyć do dawki maksymalnej wynoszącej 2 inhalacje (100 µg) x 2/24h. Dzieciom powyżej 4 lat podawać 1 inhalację (50 µg) x 2/24h. W przypadku przewlekłej obturacyjnej choroby płuc u osób dorosłych stosować 1 inhalację (50 µg) x 2/24h. Zaleca się podawać lek rano i wieczorem, zachowując 12h przerwę między poszczególnymi dawkami.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel