PULSAREN tabletki

  • PULSAREN jest doustnym lekiem wykazującym właściwości hipotensyjne. Działa na bazie proleku, który przekształca się do aktywnego metabolitu będącego inhibitorem konwertazy angiotensyny (ACE).
  • PULSAREN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chinapryl (Quinaprilum)

Wskazania:
Lek wykorzystywany jest w ramach leczenia nadciśnienia tętniczego samoistnego (podczas monoterapii albo leczenia skojarzonego z diuretyakmi tiazydowymi) oraz zastoinowej niewydolności serca (podczas leczenia skojarzonego z diuretykami i (albo) glikozydami naparstnicy).

Działanie:
Lek ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie chinaprylu, który jest prolekiem ulegającym hydrolizie do czynnego metabolitu - chinaprylatu – działającego inhibicyjnie wobec konwertazy angiotensyny (ACE) w osoczu i tkankach. ACE jest katalizatorem konwersji angiotensyny I do angiotensyny II, która jest silnym związkiem odpowiadającym za obkurczanie naczyń. Zatrzymanie ACE przyczynia się do ograniczenia poziomu angiotensyny II i ograniczenia uwalniania aldosteronu. Przypuszczalnie zablokowaniu ulega także metabolizm bradykininy. Lek nie oddziałuje na profil tłuszczów i nie ma niekorzystnego wpływu na przemiany metaboliczne glukozy. Ogranicza opór obwodowy i nerkowy. Chinaprylat wykazuje właściwości hipotensyjne w pozycji leżącej, siedzącej i stojącej.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- obrzęk naczynioruchowy (również po podaniu innych inhibitorów ACE)
- zwężenie aorty, zwężenie zastawki dwudzielnej albo inne utrudnienia odpływu krwi z lewej komory serca
- ciąża i okres laktacji
- stosowanie u dzieci
- nietolerancja galaktozy, deficyt laktazy typu Lapp albo zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy

Dawkowanie Pulsaren:
Stosować doustnie. W przypadku nadciśnienia tętniczego samoistnego zaleca się rozpoczynanie od dawki wynoszącej 10-20 mg x 1/24h. W zależności od reakcji pacjenta dawkę można zwiększać (co 28 dni) przez podwojenie do dawki 20-40 mg x 1/24h, podawanej w jednej dawce albo w dawkach podzielonych. Przy zastoinowej niewydolności serca na początku stosować dawkę 5 mg x 1-2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel