STAVERAN tabletki

  • STAVERAN to preparat wykazujący właściwości przeciwarytmiczne. Odpowiada również za działanie obniżające ciśnienie tętnicze krwi. Zawiera chlorowodorek werapamilu. Przeznaczony jest do stosowania doustnego.
  • STAVERAN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorowodorek werapamilu (Verapamili hydrochloridum)

Wskazania:
Lek wskazany jest w ramach zapobiegania i leczenia dusznicy bolesnej: długotrwałej stabilnej dusznicy bolesnej, niestabilnej dławicy piersiowej, dławicy Prinzmetala. Wskazany również przy tachykardii nadkomorowej: napadowym częstoskurczu nadkomorowym, migotaniu albo trzepotaniu przedsionków z szybką czynnością komór (oprócz zespołu WPW). Stosować także przy łagodnym i umiarkowanym nadciśnieniu tętniczym samoistnym.

Działanie:
Preparat zawiera chlorowodorek werapamilu, który jest antagonistą wapnia. Zatrzymuje napływ jonów wapnia do komórek mięśnia sercowego oraz komórek mięśni gładkich naczyń. Odpowiada za ograniczenie zapotrzebowania mięśnia sercowego na tlen w wyniku bezpośredniej ingerencji w procesy metaboliczne decydujące o zużyciu energii, oraz pośrednio – w wyniku ograniczenia obciążenia następczego. W efekcie zahamowania działania wapnia na mięśnie gładkie naczyń wieńcowych ma miejsce wzrost przepływu krwi w ich obrębie (także w obszarach poza zwężeniem) oraz działanie przeciwskurczowe. Substancja czynna przeciwdziała niedokrwieniu i dolegliwościom bólowym o charakterze wieńcowym (ogranicza je we wszystkich postaciach choroby niedokrwiennej serca). Właściwości hipotensyjne preparatu mają związek z ograniczeniem naczyniowego oporu obwodowego, bez odruchowego przyspieszenia rytmu serca. Działanie antyarytmiczne ma związek z oddziaływaniem na węzeł przedsionkowo-komorowy. Reguluje rytm zatokowy i częstość rytmu komór.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- wstrząs kardiogenny
- świeży zawał serca powikłany wolną częstością rytmu serca, hipotonią tętniczą albo niewydolnością lewej komory serca
- blok przedsionkowo-komorowy II i IIIst.
- zespół chorego węzła zatokowo-przedsionkowego
- niewydolność serca niewyrównana
- zespół Wolffa-Parkinsona-White'a (WPW)
- rzadkoskurcz zatokowy
- hipotonia
- równoczesne podawanie dożylne preparatów hamujących receptory ?-adrenergiczne
- przyjmowanie soku grejpfrutowego

Dawkowanie Staveran:
Stosować doustnie, w czasie jedzenia albo zaraz po jego spożyciu. U osób dorosłych przy dławicy piersiowej przeważnie podaje się 120 mg x 3-4/24h; u przeważającej części osób z dławicą powysiłkową może być efektywna dawka 80 mg x 3/24h; u osób z dławicą spoczynkową i dławicą Prinzmetala rezultatu nie przyniosą dawki wynoszące 120 mg x 3/24h. Przy tachykardii nadkomorowej stosuje się 40-120 mg x 3-4/24h. Przy nadciśnieniu tętniczym samoistnym przeważnie podaje się 40-120 mg x 3-4/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel