SIMVAHEXAL tabletki

  • SIMVAHEXAL to lek stosowany w pierwotnej hipercholesterolemii, mieszanej dyslipidemii i rodzinnej homozygotycznej hipercholesterolemii oraz w celu zmniejszenia śmiertelności i zachorowalności na choroby serca i naczyń.
  • SIMVAHEXAL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
symwastatyna (Simvastatinum)

Wskazania:
- pierwotna hipercholesterolemia
- mieszana dyslipidemia
- rodzinna homozygotyczna hipercholesterolemia
- zmniejszenie śmiertelności i zachorowalności na choroby serca i naczyń u pacjentów z objawową miażdżycą układu sercowo-naczyniowego lub cukrzycą, z prawidłowym lub zwiększonym stężeniem cholesterolu

Działanie:
Symwastatyna jest przekształcana do czynnego metabolitu, który jest inhibitorem reduktazy 3-hydroksy-3-metyloglutarylokoenzymu A (HMG-CoA). Zahamowanie tego enzymu prowadzi do zmniejszenia syntezy cholesterolu na poziomie konwersji HMG-CoA do mewalonianu. Wzrasta także katabolizm LDL-cholesterolu. Substancja czynna zmniejsza stężenie we krwi cholesterolu całkowitego, frakcji LDL i VLDL oraz triglicerydów, a dodatkowo powoduje niewielki wzrost stężenia HDL-cholesterolu. Obserwuje się również znaczne zmniejszenie stężenia apolipoproteiny B. Z przewodu pokarmowego wchłania się dobrze, a pokarm nie wpływa na wchłanianie. W wątrobie ulega efektowi pierwszego przejścia. Stężenie maksymalne we krwi jest osiągane po ok. 1-2 h od podania. Z białkami osocza wiąże się w ponad 95%. Symwastatyna jest substratem dla CYP3A4, głównymi metabolitami są: beta-hydroksykwas i 4 inne aktywne metabolity. 13% dawki usuwane jest z moczem, a 60% z kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na symwastatynę lub inne składniki preparatu Simvahexal
- czynna choroba wątroby
- ciąża i okres karmienia piersią
- przyjmowanie wraz z silnymi inhibitorami enzymu CYP3A4 (np. itrakonazolu, ketokonazolu, inhibitorów proteazy HIV, erytromycyny, klarytromycyny, telitromycyny i nefazodonu) lub razem z gemfibrozylem, cyklosporyną, danazolem
- dzieci do 10 roku życia
- miopatia

Dawkowanie Simvahexal:
Lek podaje się doustnie. Przyjmuje się lek raz na dobę wieczorem w dawkach 10-40 mg. Dawka maksymalna to 80 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel