PEGOREL tabletki

  • PEGOREL to lek o działaniu przeciwzakrzepowym, który dzięki zawartości klopidogrelu-proleku blokuje proces agregacji trombocytów. Preparat jest przeznaczony do stosowania doustnego.
  • PEGOREL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
klopidogrel (Clopidogrelum)

Wskazania:
Preparat stosować w celu przeciwdziałania powstawaniu zakrzepów (skrzeplin) w stwardniałych miażdżycowo naczyniach krwionośnych (tętnicach), w czasie miażdżycy tętnic, których skutkiem może być wystąpienie zdarzeń takich jak: udar mózgu, atak serca albo zgon.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Zawiera klopidogrel, który jest inhibitorem agregacji płytek krwi. Stanowi prolek, a jeden z jego czynny metabolitów zatrzymuje proces agregacji trombocytów. Czynny metabolit klopidogrelu selektywnie blokuje wiązanie ADP z jego receptorem płytkowym i dalszą czynność kompleksu GP IIb/IIIa, w której pośredniczy ADP. Skutkiem jest zatrzymanie zlepiania się płytek. Blokuje także agregację płytek, którą wywołują inni agoniści, zatrzymując nasilenie aktywacji trombocytów przez uwolniony ADP. Systematyczne przyjmowanie dawki wynoszącej 75 mg/24h przyczynia się do znacznego zatrzymanie indukowanej przez ADP agregacji trombocytów (już od pierwszego dnia).

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- niewydolność wątroby
- aktywne, patologiczne krwawienie
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Pegorel:
Stosować doustnie, w czasie jedzenia lub bez posiłku. Należy przyjmować przeważnie dawkę wynoszącą 1 tabl. x 1/24h. Przy ostrym zespole wieńcowym bez uniesienia odcinka ST na początku zastosować pojedynczą dawkę nasycającą wynosząca 300 mg i następnie kontynuować dawką 75 mg x 1/24h.
W przypadku pominięcia dawki: przed upływem 12 h od planowanego czasu zastosowania leku – należy natychmiast zażyć pominiętą dawkę i zastosować następną dawkę w przewidzianym czasie; po upływie 12 h - zażyć następną dawkę w przewidzianym czasie i nie stosować podwójnej dawki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel