PAROXINOR tabletki

  • PAROXINOR jest preparatem charakteryzującym się działaniem przeciwdepresyjnym. Korzystnie oddziałuje na stan chorych poddawanych leczeniu przez psychiatrę. Działa na bazie paroksetyny.
  • PAROXINOR tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
paroksetyna (Paroxetinum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku pacjentom z zespołem lęku społecznego (fobii społecznej), zespołem lęku napadowego z albo bez agorafobii, zespołem lęku uogólnionego, zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi, epizodem dużej depresji, a także zespołem stresu pourazowego.

Działanie:
Lek ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Jest jednym z preparatów przeciwdepresyjnych. Wykazuje silne i wybiórcze właściwości inhibicyjne wobec wychwytu zwrotnego serotoniny w neuronach mózgu. Działa na bazie paroksetyny, która charakteryzuje się nieznacznym powinowactwem do cholinergicznych receptorów muskarynowych, adrenergicznych, dopaminowych (D2), serotoninowych (5HT1, 5HT2) i histaminowych (H1). Badania in vivo dowiodły braku działania hamującego na ośrodkowy układ nerwowy i braku działania obniżającego ciśnienia tętnicze krwi. Po zastosowaniu doustnym paroksetyna dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- jednoczesne stosowanie inhibitorów MAO (a także 2 tygodnie po ich odstawieniu), tiorydazynu oraz pimozydu.

Dawkowanie Paroxinor:
Stosować doustnie. Przy epizodach dużej depresji, zespole stresu pourazowego i fobii społecznej zaleca się stosowanie dawki wynoszącej 20 mg/24h. Można stopniowo zwiększać dawkę aż do maksymalnej dobowej dawki dopuszczalnej (50 mg/24h). Przy zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjneych zespole natręctw i zespole lęku napadowego zalecana dawka wynosi 40 mg/24h. Leczenie należy jednak rozpoczynać od dawki 20 mg/24h. Dawkę tę można stopniowo zwiększać, jednorazowo o 10 mg, aż do uzyskania dawki zalecanej.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel