PAROGEN tabletki

  • PAROGEN jest preparatem doustnym, który zawiera paroksetynę czyli wybiórczy i silny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny w neuronach mózgowych. Korzystnie wpływa na stan chorych z napadami lęku lub natręctw.
  • PAROGEN tabletki
Producent: Mylan
Skład: paroksetyna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
paroksetyna (Paroxetinum)

Wskazania:
Lek należy stosować w przypadku epizodu ciężkiej choroby afektywnej jednobiegunowej, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, zespołu lęku społecznego (fobii społecznej), zespołu lęku napadowego z albo bez agorafobii, zespołu lęku uogólnionego, a także zespołu stresu pourazowego.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do podawania doustnego. Zaliczany jest do grupy leków przeciwdepresyjnych. Charakteryzuje się znacznym i wybiórczym działaniem inhibicyjnym wobec wychwytu zwrotnego serotoniny w komórkach nerwowych mózgu. Zawarta w nim paroksetyna posiada nieznaczne powinowactwo do receptorów dopaminergicznych (D2), cholinergicznych receptorów muskarynowych, do receptorów ?1, ?2 i ?-adrenergicznych i 5HT1-podobnych, 5-HT2, histaminowych (H1). Ten brak interakcji z receptorami postsynaptycznymi ilustrują badania in vivo, które dowiodły braku działania depresyjnego na ośrodkowy układ nerwowy i braku działania obniżającego ciśnienia tętnicze krwi. Po podaniu doustnym substancja czynna dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki leku
- równoczesne przyjmowanie inhibitorów MAO (a także 2 tygodnie po ich odstawieniu) oraz leczenie połączone z tiorydazynem oraz pimozydem.

Dawkowanie Parogen:
Stosować doustnie. Przy epizodach dużej depresji, zespole stresu pourazowego i fobii społecznej zaleca się stosowanie dawki wynoszącej 20 mg/24h. Można stopniowo zwiększać dawkę aż do maksymalnej dobowej dawki dopuszczalnej (50 mg/24h). Przy zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjneych zespole natręctw i zespole lęku napadowego zalecana dawka wynosi 40 mg/24h. Leczenie należy jednak rozpoczynać od dawki 20 mg/24h. Dawkę tę można stopniowo zwiększać, jednorazowo o 10 mg, aż do uzyskania dawki zalecanej.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel