PAMIGEN tabletki

  • PAMIGEN jest doustnym preparatem, który przyczynia się do usprawnienia procesów poznawczych i wspomagania funkcjonowania osób z chorobą Alzheimera w życiu rodzinnym i społecznym.
  • PAMIGEN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorowodorek donepezilu (Donepezili hydrochloridum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w ramach leczenia symptomatycznego łagodnej albo średnio nasilonej postaci otępienia w chorobie Alzheimera.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Zawiera chlorowodorku donepezylu, który jest swoistym i odwracalnym inhibitorem acetylocholinoesterazy - podstawowego enzymu rozkładającego acetylocholinę w mózgu. U osób z chorobą Alzheimera preparat stosowany w dawce wynoszącej 1-2 tabl./24h blokuje czynność esterazy acetylocholinowej odpowiednio o 63,6% i 77,3%. Zdolność donepezylu do modyfikacji przebiegu znajdujących się u podłoża schorzenia zmian neuropatologicznych, nie została zbadana. Trwające pół roku badanie kliniczne prowadzone wśród osób z chorobą Alzheimera, sprawdzające przebieg procesów poznawczych, sprawne działanie w życiu społecznym i rodzinnym oraz możliwości samodzielnego życia, udowodniły efektywność leku.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu

Dawkowanie Pamigen:
Stosować doustnie, x 1/24h, wieczorem, przed pójściem spać. Leczenie należy rozpoczynać od dawki wynoszącej 5 mg/24h, przez przynajmniej 4 tygodnie, co umożliwi kliniczną ocenę efektywności prowadzonej kuracji i uzyskanie stanu równowagi poziomu chlorowodorku donepezylu. Po ocenie klinicznej dawka można zostać zwiększona do maksymalnej, dopuszczalnej dawki - 10 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel