PAMIFOS-90 iniekcje

  • PAMIFOS-90 jest preparatem wykazującym właściwości antyosteoklastyczne. Ponadto przyczynia się do obniżenia stężenia wapnia we krwi. Zawiera kwas pamidronowy przeznaczony do podawania w postaci dożylnej infuzji.
  • PAMIFOS-90 iniekcje
Producent: Vipharm S.A
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
kwas pamidronowy (Acidum pamidronicum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w przypadku stanów mających związek ze zwiększoną czynnością komórek kościogubnych: przerzutów nowotworowych do tkanki kostnej (z przewagą procesów litycznych) i szpiczaka mnogiego; hiperkalcemii towarzyszącej chorobom nowotworowym; chorobie Pageta kości.

Działanie:
Preparat ma postać proszku i rozpuszczalnika do sporządzania roztworu przeznaczonego do stosowania w ramach infuzji dożylnej. Zawiera kwas pamidronowy, który jest silnym inhibitorem osteoklastycznej resorpcji tkanki kostnej. In vitro łączy się silnie z kryształami hydroksyapatytu i blokuje formowanie się oraz rozpuszczanie tych kryształów. Zatrzymywanie resorpcji komórek kościogubnych tkanki kostnej in vivo, może co najmniej w części pozostawać w zależności od łączenia się leku z mineralnymi substancjami kości. Substancja czynna blokuje dostęp prekursorów komórek kościogubnych do kości i przeciwdziała ich modyfikowaniu się w dojrzałe osteoklasty. Jednak podstawowy mechanizm działania in vitro i in vivo zależny jest od miejscowego i bezpośredniego zatrzymywania procesu resorpcji przez mające związek z tkanką kostną bisfosfoniany. U osób z podwyższonym poziomem wapnia towarzyszącym chorobie nowotworowej preparat przyczynia się do ograniczenia poziomu wapnia i fosforanów we krwi oraz ograniczenia wydalania w moczu wapnia, fosforanów i hydroksyproliny. W związku z tym preparat wspomaga przesączanie kłębuszkowe i ogranicza podwyższony poziom kreatyniny w surowicy u przeważającej części pacjentów.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- ciąża
- okres karmienia piersią

Dawkowanie Pamifos:
Stosować w postaci dożylnej infuzji. Szybkość wlewu nie powinna przekraczać 60 mg/godzinę (1 mg/min), a stężenie pamidronianu w płynie infuzyjnym nie powinno być większe niż 90 mg/250 ml. W przypadku przerzutów nowotworowych do kości (z przewagą procesów litycznych) i szpiczaka mnogiego zaleca się stosowanie 90 mg w pojedynczej infuzji podawanej co 4 tygodnie. W przypadku hiperkalcemii w przebiegu chorób nowotworowych pacjenci muszą zostać odpowiednio nawodnieni roztworem soli fizjologicznej przed zastosowanie leku w czasie jego aplikowania. Dawka zależna jest od początkowego stężenia wapnia w surowicy.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel