PADOLTEN tabletki

  • PADOLTEN jest preparatem przeciwbólowym, który stanowi połączenie paracetamolu z chlorwodorkiem tramadolu. Odpowiada za łagodzenie dolegliwości bólowych o przeciętnym i dużym nasileniu.
  • PADOLTEN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
paracetamol (Paracetamolum), chlorowodorek tramadolu (Tramadoli hydrochloridum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w przypadku dolegliwości bólowych o umiarkowanym bądź znacznym natężeniu.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Stanowi połączenie dwóch substancji o działaniu przeciwbólowym. Tramadol to opioidowy lek wykazujący właściwości ośrodkowe. Charakteryzuje się działaniem czystym, nieselektywnym agonistycznym wobec receptorów opioidowych mi, delta i kappa, ze szczególnym powinowactwem do receptorów mi. Swoje działanie przeciwbólowe ponadto zawdzięcza blokowaniu wychwytu noradrenaliny przez komórki nerwowe oraz wspomaganiu uwalniania serotoniny. Tramadol wykazuje również właściwości przeciwkaszlowe. Dokładny sposób działania przeciwbólowego paracetamolu nie został jeszcze dokładnie poznany i może dotyczyć oddziaływania ośrodkowego i obwodowego. Po zastosowaniu doustnym leku, tramadol ulega szybkiemu i niemal całkowitemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- ostre zatrucie alkoholem, preparatami nasennymi, ośrodkowo działającymi preparatami przeciwbólowymi, opioidami albo preparatami psychotropowymi
- równoczesne stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy oraz w ciągu 14 dni po zakończeniu takiego leczenia
- zaburzenia pracy wątroby
- padaczka nie poddawana kuracji leczniczej.

Dawkowanie Padolten:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia zaleca się rozpoczynanie leczenia od dawki wynoszącej 2 tabl. Jeżeli jest taka potrzeba można zastosować 2 dodatkowe dawki, jednak nie przekraczając 8 tabl./24h. Zaleca się stosowanie poszczególnych dawek w odstępach wynoszących przynajmniej 6h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel