PENICILLINUM CRYSTALLISATUM TZF iniekcje

  • PENICILLINUM CRYSTALLISATUM TZF to antybiotyk przeznaczony do podawania domięśniowego albo dożylnego. Wykazuje właściwości bakteriobójcze i łagodzi objawy ciężkich zakażeń bakteryjnych.
  • PENICILLINUM CRYSTALLISATUM TZF iniekcje
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
benzylopenicylina prokainowa (Benzylpenicillinum procainum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w przypadku ciężkich zakażeń spowodowanych przez drobnoustroje wrażliwe na działanie benzylopenicyliny, gdy niezbędne jest szybkie uzyskanie znacznych stężeń antybiotyku we krwi. Wskazany w przypadku meningokowego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, przewlekłego zapalenia wsierdzia (wywołanego przez paciorkowce, także grup A, pneumokoki i gronkowce), zapalenia migdałków podniebiennych, zapalenia płuc, oskrzeli, ostrego rzutu gorączki reumatycznej powodowanej zakażeniem paciorkowcowym, kiły nabytej albo wrodzonej (Treponema pallidum), rzeżączki (Neisseria gonorrhoeae).

Działanie:
Preparat zaliczany jest do grupy antybiotyków B-laktamowych. Zawarta w nim penicylina reaguje na działanie ?-laktamazy. Wykazuje właściwości bakteriobójcze w związku z tym, że blokuje biosyntezę ściany komórek drobnoustrojów. Jego działanie obejmuje między innymi gronkowce (oprócz szczepów produkujących penicylinazę), paciorkowce (grupa A,C, G, H, L i M) i pneumokoki. Co więcej jego właściwości bakteriobójcze dotyczą też: Listeria monocytogenes, Neisseria, Corynebacterium diphtheriae, Bacillus anthracis, niektórych szczepów Clostridium spp., Leptospira, Actinomyces bovis, Treponema pallidum.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu

Dawkowanie:
Stosować domięśniowo albo dożylnie (w iniekcji trwającej 3-5 min albo we wlewie kroplowym) przeważnie 1 - 5 mln j.m./24h w 4-6 dawkach podzielonych co 4-6 h. W przypadku ciężkich zakażeń podaje się do 20 mln j.m./24h; w ciężkich zakażeniach spowodowanych przez pneumokoki, paciorkowce, gronkowce (zapalenie płuc, wsierdzia, opon mózgowo-rdzeniowych) najniższa dawka wynosi 5 mln j.m./24h W przypadku kiły dawkowanie jest zależne od okresu choroby i wieku pacjenta. W Przypadku dzieci do 3 rż. podaje się: 50 000 - 80 000 j.m./kg mc./24h w 2-4 dawkach co 6-12 h; dzieci 3-14 rż.: 90 000 - 120 000 j.m./kg mc./24h w w 2-4 dawkach co 6-12 h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel