PERAZIN tabletki

  • PERAZIN to lek o właściwościach uspokajających i przeciwpsychotycznych. Zawiera perazynę, która działa blokująco na układ dopaminergiczny. Preparat łagodzi objawy schizofrenii i innych zaburzeń psychotycznych.
  • PERAZIN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
dimaleinian perazyny (Perazinum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie preparatu w przypadku różnych postaci schizofrenii oraz ostrych zaburzeń psychotycznych (również katatonicznych), które przebiegają z symptomami pobudzenia psychoruchowego, manii i urojeń.

Działanie:
Preparat zaliczany jest do grupy neuroleptyków, piperazynowa pochodna fenotiazyny. W jego skład wchodzi perazyna, która przede wszystkim odpowiada za blokowanie układu dopaminergicznego ośrodkowego układu nerwowego. Hamuje receptory postsynaptyczne oraz zatrzymuje uwalnianie i wychwyt neuronalny dopaminy. Lek wykazuje właściwości przeciwpsychotyczne dzięki hamowaniu receptorów dopaminergicznych D2, czego skutkiem jest ograniczenie nasilenia symptomów typu urojenia i omamy. Substancja czynna przyczynia się także do rozluźnienia mięśni szkieletowych oraz działa przeciwhistaminowo. Po zastosowaniu doustnym ulega szybkiemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego, a swoje najwyższe stężenie we krwi osiąga po upływie 2-4h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe leku
- złośliwy zespół neuroleptyczny
- poważne uszkodzenie szpiku kostnego albo składników krwi
- stany śpiączkowe
- ostre zatrucia lekami nasennymi, opioidami, innymi preparatami neuroleptycznymi, preparatami uspokajającymi, preparatami przeciwdepresyjnymi, alkoholem
- guzy zależne od prolaktyny, w związku na zwiększonym wydzielaniem prolaktyny pod wpływem perazyny
- poważna niewydolność wątroby
- stany depresyjne
- ciąża i okres karmienia piersią.

Dawkowanie Perazin:
Stosować doustnie, po jedzeniu. W przypadku osób dorosłych zaleca się stosowanie dawki wynoszącej na początku 50-100 mg/24h, kontynuując leczenie należy sukcesywnie zwiększać dawkę do 300-600 mg/24h w dawkach podzielonych. Nie należy stosować więcej niż 800 mg/24h w dawkach podzielonych. W ramach podtrzymywania stosować 75-300 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel