PHARMASTATIN tabletki

  • PHARMASTATIN to preparat, który odpowiada za ograniczenie stężenia cholesterolu całkowitego i złego cholesterolu (frakcji „LDL”) oraz trójglicerydów. Lek zwiększa poziom fakcji HDL (dobrego cholesterolu).
  • PHARMASTATIN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
atorwastatyna (Atorvastatinum)

Wskazania:
Preparat należy stosować w celu obniżenia poziomu lipidów (cholesterolu i trójglicerydów we krwi), w sytuacji gdy zmiana stylu życia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Stosować również jako reduktor ryzyka schorzeń serca, nawet wtedy, gdy poziom cholesterolu jest prawidłowy.

Działanie:
Preparat jest wybiórczym, kompetycyjnym inhibitorem reduktazy HMG-CoA – enzymu, który ogranicza prędkość syntezy cholesterolu i katalizuje modyfikację 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A do mewalonianu - prekursora steroli, w tym cholesterolu. Zawarta w preparacie atorwastatyna przyczynia się do ograniczenia poziomu cholesterolu i lipoprotein we krwi w wyniku zatrzymania reduktazy HMG-CoA. W konsekwencji blokuje biosyntezę cholesterolu w wątrobie i przyczynia się do wzrostu liczby receptorów LDL na powierzchni błony komórkowej komórek wątrobowych, intensyfikując tym samym wychwyt i przemiany kataboliczne LDL. Lek ogranicza produkcję LDL i ilość cząsteczek LDL, powoduje dość duży i utrzymujący się wzrost czynności receptora LDL oraz pozytywnie modyfikuje jakość krążących cząsteczek LDL. Ogranicza poziom cholesterolu LDL (LDL-C) u osób z homozygotyczną hipercholesterolemią rodzinną, niereagujących na kurację leczniczą ograniczającą poziom lipidów we krwi. Substancja czynna leku powoduje spadek poziomu cholesterolu całkowitego (o 30-46%), LDL-C (o 41-61%), apolipoproteiny B (o 34-50%) i triglicerydów (o 14-33%) oraz wzrost poziomu HDL-C i apolipoproteiny A1.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe preparatu
- wrzody wątroby lub trwale zwiększona czynność aminotransferaz w surowicy przekraczającą 3-krotnie górną granicę normy, bez wyjaśnienia przyczyny
- ciąża i okres karmienia piersią
- stosowanie u kobiet w wieku rozrodczym bez jednoczesnego zastosowania skutecznych metod antykoncepcji.

Dawkowanie Pharmastatin:
Stosować doustnie. Przeważnie leczenie rozpoczyna się od dawki wynoszącej 10 mg x 1/24h. Zmiany dawek należy dokonywać co 28 dni albo rzadziej. Nie należy stosować więcej niż 80 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel