PERNAZINUM tabletki

  • PERNAZINUM jest preparatem przeznaczonym do stosowania doustnego. Zawarta w nim perazyna odpowiada za działanie przeciwpsychotyczne i łagodzenie objawów np. schizofrenii.
  • PERNAZINUM tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
dimaleinian perazyny (Perazinum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie preparatu w przypadku ostrej i przewlekłej schizofrenii, ostrych zaburzeń psychotycznych z omamami, stanami lękowymi, utratą poczucia osobowości, katatonii, urojeniami, manii oraz pobudzenia psychomotorycznego.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Zawarta w leku perazyna jest fenotiazynowym lekiem psychotropowym. Wykazuje działanie przeciwpsychotyczne. Odpowiada za antagonistyczne oddziaływanie wobec receptorów dopaminergicznych D1 i D2 w ośrodkach podkorowych mózgu, podwzgórzu i układzie limbicznym. Jest również antagonistą receptorów cholinergicznych, adrenergicznych ?1, histaminowych i serotoninowych. Po zastosowaniu doustnym preparat ulega szybkiemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego. Swoje najwyższe stężenie w osoczu osiąga po upływie 1-4 h po zastosowaniu doustnym dawki 100 mg.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe preparatu
- guzy zależne od prolaktyny, w związku na zwiększonym wydzielaniem prolaktyny pod wpływem perazyny
- zaburzenia funkcjonowania wątroby
- złośliwy zespół neuroleptyczny
- ostre zatrucia lekami nasennymi, opioidami, innymi preparatami neuroleptycznymi, preparatami uspokajającymi, preparatami przeciwdepresyjnymi, alkoholem
- poważne uszkodzenie szpiku kostnego albo składników krwi
- stany śpiączkowe
- stany obniżonego nastroju
- ciąża
- karmienie piersią.

Dawkowanie Pernazinum:
Stosować doustnie, po jedzeniu. W przypadku osób dorosłych zaleca się stosowanie dawki wynoszącej na początku 50-150 mg/24h. u osób hospitalizowanych stosuje się 200-600 mg/24h. w uzasadnionych przypadkach dopuszczalne jest podawanie maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 800 mg/24h. Największy efekt przeciwpsychotyczny obserwuje się po 1-3 tygodniach leczenia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel