POLPRAZOL kapsułki

  • POLPRAZOL to lek blokujący wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Działa na bazie omeprazolu, który jest inhibitorem pompy protonowej. Łagodzi dolegliwości związane z nadmierną kwasotą w żołądku.
  • POLPRAZOL kapsułki
Producent: Polpharma
Skład: omeprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
omeprazol (Omeprazolum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w przypadku wrzodów żołądka i dwunastnicy, refluksu żołądkowo-przełykowego (objawowego refluksu żołądkowo-przełykowego, refluksowego zapalenia przełyku) oraz eradykacji zakażenia Helicobacter pylori u osób z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy. Wskazany również podczas leczenia czynnościowej dyspepsji oraz zespołu Zollingera-Ellisona.

Działanie:
Lek jest inhibitorem pompy protonowej. W jego skład wchodzi omeprazol, który stanowi racemiczną mieszaninę dwóch izomerów optycznych. Odpowiada za działanie ograniczające wydzielanie HCl w żołądku. Osiąga znaczny poziom w dość kwaśnym środowisku kanalików wydzielniczych komórek okładzinowych śluzówki żołądka. Tam ulega przekształceniu do postaci aktywnej i przyczynia się do zatrzymywania czynności pompy protonowej - H+/K+- ATP-azy. Oddziałuje na ostateczne stadium powstawania kwasu solnego w żołądku, co pozostaje w zależności od porcji leku i zapewnia efektywne blokowanie wydzielania kwasu solnego w żołądku (podstawowego i stymulowanego, niezależnie od czynnika pobudzającego to wydzielanie).

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- równoczesne przyjmowanie nelfinawiru

Dawkowanie Polprazol:
Stosować doustnie. Osobom dorosłym w przypadku choroby refluksowej przełyku, wrzodów żołądka i dwunastnicy podawać 20 mg x 1/24h przez 2-8tygodni. Osobom dorosłym w ramach eradykacji Helicobacter pylori w skojarzeniu z odpowiednim antybiotykiem podawać zgodnie z następującym schematem - 20 mg omeprazolu, 500 mg klarytromycyny, 1000 mg amoksycyliny, x 2/24h przez 7 dni; albo 20 mg omeprazolu, 250 mg klarytromycyny (zamiennie 500 mg), 400 mg metronidazolu (zamiennie 500 mg albo 500 mg tynidazolu) x 2/24h przez 7 dni; albo 40 mg omeprazolu x 1/24h, 500 mg amoksycyliny i 400 mg metronidazolu (zamiennie 500 mg lub 500 mg tynidazolu) x 3/24h przez 7 dni. Przy zespole Zollingera-Ellisona na początku stosować 60 mg x 1/24h przez 4-8 tygodni. Następnie należy dawkę dostosować indywidualnie do pacjenta, z przedziału 20-120 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel