POLMATINE tabletki

  • POLMATINE to preparat doustny, który korzystnie oddziałuje na stan chorych na Alzheimera. Odpowiada za złagodzenie dolegliwości związanych z patologicznie zwiększonym stężeniem glutaminianu.
  • POLMATINE tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek memantyny (Memantini hydrochloridum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie preparatu w przypadku choroby Alzheimera charakteryzującej się umiarkowanym albo ciężkim nasileniem.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie chlorowodorku memantyny, który jest pozostającym w zależności od potencjału, o umiarkowanym powinowactwie, niekompetytywnym antagonistą receptora NMDA. Przyczynia się do modyfikowania skutków patologicznie zwiększonych poziomów glutaminianu (prowadzących często do powstawania zakłóceń aktywności komórek nerwowych). Bezwzględna biodostępność substancji czynnej wynosi prawie 100%. Najwyższe stężenie w osoczu memantyny obserwuje się pomiędzy 3. a 8. h od zastosowania preparatu.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu

Dawkowanie Polmatine:
Stosować doustnie, bez względu na posiłki. W przypadku osób dorosłych nie stosować dawki większej niż 20 mg/24h. Aby ograniczyć prawdopodobieństwo pojawienia się efektów ubocznych działania leku, w ciągu pierwszych 21 dni kuracji dawkę należy zwiększać stopniowo, o 5 mg co 7 dni, do chwili osiągnięcia dawki podtrzymującej. W związku z tym należy przyjmować lek zgodnie z następującym schematem: 1. tydzień (dzień 1-7): 1/2 tabl. 10 mg (5 mg) /24h przez 7 dni; 2. tydzień (dzień 8-14): 1 tabl. 10 mg (10 mg)/24h przez 7 dni; 3. tydzień (dzień 15-21): 1 i 1/2 tabl. 10 mg (15 mg)/24h przez 7 dni. Następnie zaczynając od 4. Tygodnia podawać: 2 tabl. 10 mg (20 mg)/24h. W ramach podtrzymywania wskazane jest przyjmowanie dawki wynoszącej 20 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel