PIRAMIL tabletki

  • PIRAMIL jest lekiem hipotensyjnym, który przyczynia się do zmniejszenia śmiertelności i zachorowalności z przyczyn sercowo-naczyniowych. Powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.
  • PIRAMIL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
ramipryl (Ramiprilum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie preparatu w celu ograniczenia śmiertelności i zachorowalności z przyczyn sercowo-naczyniowych u osób z grupy wysokiego ryzyka ze schorzeniami systemu sercowo-naczyniowego albo cukrzycą typu 2 z dodatkowymi czynnikami ryzyka albo z lekką do umiarkowanej niewydolnością serca po ostrej fazie zawału mięśnia sercowego.. Wskazany również w przypadku rozpoczynającej się nefropatii cukrzycowej (mikroalbuminuria) u osób z cukrzycą typu 2 i nadciśnieniem tętniczym; nadciśnienia tętniczego samoistnego oraz objawowej niecukrzycowej nefropatii kłębuszkowej.

Działanie:
Lek ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Preparat działa na bazie rampirylu, który jest prekursorem substancji czynnej – ramiprylatu odpowiadającego za inhibicję konwertazy angiotensyny (enzymu, który katalizuje przemianę angiotensyny I do angiotensyny II). Zastosowanie leku przyczynia się do spadku poziomu angiotensyny II, wzrostu czynności reninowej osocza oraz spadku wydzielania aldosteronu, co ma związek się z rozszerzeniem obwodowych naczyń krwionośnych i ograniczeniem oporu obwodowego. W przypadku osób z nadciśnieniem ramiprylat odpowiada za działanie hipotensyjne zarówno w pozycji leżącej jak i stojącej. Pierwsze efekty terapeutyczne leku u przeważającej części badanych obserwuje się w 1-2 h po przyjęciu pierwszej dawki preparatu.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- obrzęk naczynioruchowy mający związek z wcześniejszym przyjmowaniem inhibitorów ACE
- obrzęk naczynioruchowy
- ważne hemodynamicznie zwężenie tętnicy nerkowej (obustronne) albo jednostronne zwężenie w jedynej nerce
- II i III trymestr ciąży

Dawkowanie Piramil:
Stosować doustnie u osób dorosłych. W celu ograniczenia śmiertelności i zachorowalności z przyczyn sercowo-naczyniowych u osób wysokiego ryzyka z chorobą układu krążenia lub cukrzycą typu 2 z dodatkowymi czynnikami ryzyka: na początku podawać 2,5 mg x 1/24h; przeważnie w ramach podtrzymywania stosuje się 10 mg x 1/24h. W przypadku nadciśnienia tętniczego samoistnego: na początku podawać 2,5 mg x 1/24h; nie przyjmować dawki większej niż 10 mg x 1/24h. W celu ograniczenia śmiertelności z przyczyn sercowo-naczyniowych u pacjentów z lekką do umiarkowanej niewydolnością serca po ostrej fazie zawału mięśnia sercowego: kurację leczniczą zaleca się rozpocząć między 3. i 10. dniem po ostrym zawale mięśnia sercowego. Na początku podawać 1,25-2,5 mg x 2/24h(rano i wieczorem); w przypadku braku tolerancji dawkę można zmniejszyć do 1,25 mg 2 razy na dobę przez 2 dni. Maksymalna dopuszczalna dawka dobowa wynosi 10 mg. Przy objawowej niecukrzycowej nefropatii kłębuszkowej i rozpoczynającej się nefropatii cukrzycowej u osób z cukrzycą typu 2 i nadciśnieniem tętniczym: na początku podawać 1,25 mg x 1/24h; przeważnie w ramach podtrzymywania stosuje się 5 mg x 1/24h. Maksymalna dopuszczalna dawka dobowa to 10 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel