POLCORTOLON tabletki

  • POLCORTOLON to silny, syntetyczny glikokortykosteroid wykazujący właściwości immunosupresyjne. Ponadto odpowiada za blokowanie rozwoju objawów reakcji zapalnej i działanie przeciwalergiczne.
  • POLCORTOLON tabletki
Producent: Adamed
Kategoria:Odporność
Skład: triamcinolon
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
triamcinolon (Triamcinolonum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w ramach długotrwałej kortykoterapii pozasubstytucyjnej według ogólnie przyjętych zasad. Preparat wykorzystywany jest podczas leczenia onkologicznego, hematologicznego, reumatologicznego, dermatologicznego, alergologicznego, pneumologicznego, gastroenterologicznego, endokrynologicznego, okulistycznego, transplantologicznego, neurochirurgicznego oraz we wszystkich specjalnościach zabiegowych i w klinice schorzeń zakaźnych.

Działanie:
Lek ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Preparat działa na bazie triamcynolonu, który jest syntetycznym glikokortykosteroidem, fluorowaną pochodną prednizolonu, wykazującym silne właściwości przeciwzapalne. Posiada nieznaczne działanie mineralokortykoidowe. Odpowiada za zatrzymanie rozwoju symptomów stanu zapalnego, nie oddziałując na czynniki go wywołujące. Blokuje magazynowanie się makrofagów, białych krwinek i innych komórek w rejonie ogniska zapalnego. Hamuje proces fagocytozy, uwalnianie enzymów lizosomalnych oraz syntezę i uwalnianie chemicznych czynników zapalenia. Przyczynia się do ograniczenia rozszerzalności i przepuszczalności naczyń włosowatych, zatrzymania migracji białych krwinek i zatrzymanie powstawania stanów obrzękowych. Powoduje zintensyfikowanie syntezy lipomoduliny, inhibitora fosfolipazy A2 uwalniającej kwas arachidonowy z błony fosfolipidowej, z równoczesnym zatrzymaniem jego syntezy. Lek wykazuje również właściwości immunosupresyjne, jednak mechanizm ich występowania nie został jeszcze dokładnie poznany. Przypuszcza się, że triamcynolon może blokować komórkowe reakcje immunologiczne oraz specyficzne mechanizmy mające związek z odpowiedzią immunologiczną.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- układowe zakażenia wywołane przez grzyby
- szczepienia, szczególnie szczepionkami które zawierają żywe wirusy.

Dawkowanie Polcortolon tabletki:
Stosować doustnie. Dawka powinna być ustalana indywidualnie do każdego pacjenta po przeanalizowaniu jego stanu i reakcji na kurację leczniczą. Zazwyczaj preparat stosuje się x 1/24h, rano. W przypadku osób dorosłych przeważnie podaje się dawkę z zakresu 4-48 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel