POLTRAM COMBO tabletki

  • POLTRAM COMBO to złożony lek działający na bazie chlorowodorku tramadolu i paracetamolu, które wykazują właściwości przeciwbólowe. Neutralizuje ból o znacznym i przeciętnym natężeniu.
  • POLTRAM COMBO tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek tramadolu (Tramadoli hydrochloridum), paracetamol (Paracetamolum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w przypadku występowania dolegliwości bólowych o umiarkowanym i znacznym nasileniu, kiedy niezbędne jest leczenie skojarzone tramadolu z paracetamolem.

Działanie:
Lek ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Charakteryzuje się złożonym składem, zawiera chlorowodorek tramadolu i paracetamol. Tramadol zaliczany jest do grupy opioidowych preparatów przeciwbólowych, charakteryzuje się działaniem ośrodkowym. Określany jest mianem czystego, nieselektywnego agonisty receptorów opioidowych mi, delta i kappa, z wyjątkowym powinowactwem do receptora mi. Łagodzenie bólu związane jest również z blokowaniem neuronalnego wychwytu noradrenaliny oraz wspomaganiem uwalniania serotoniny. Tramadol nie powoduje blokowania aktywności układu oddechowego, nie zakłóca motoryki przewodu pokarmowego i nie ma większego wpływu na system sercowo-naczyniowy w odróżnieniu od morfiny. Siła działania łagodzącego bólu tramadolu jest określana na 1/10 do 1/6 siły morfiny. Działanie utrzymuje się przez około 4-8 h. Paracetamol również wykazuje właściwości przeciwbólowe, jednak dokładny mechanizm jego działanie nie został jeszcze poznany.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- przyjmowanie inhibitorów MAO (w ciągu ostatnich 14 dni)
- uzależnienie od opioidów
- padaczka niewystarczająco kontrolowana lekami
- ostre zatrucie: alkoholem albo preparatami oddziałującymi na ośrodkowy układ nerwowy (np. nasennymi, psychotropowymi, przeciwbólowymi)
- poważna niewydolność nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min)
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Poltram Combo:
Stosować doustnie, dostosowując dawkę do stanu pacjenta i intensywności bólu. Przeważnie u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia stosuje się na początku 2 tabl. Jeżeli istnieje taka potrzeba można przyjąć kolejne dawki, nie przekraczając 8 tabl./24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel