POLTRAM iniekcje

  • POLTRAM to preparat w postaci roztworu do wstrzykiwań. Zawarty w nim chlorowodorek tramadolu wykazuje właściwości przeciwbólowe i łagodzi dolegliwości o przeciętnym bądź znacznym nasileniu.
  • POLTRAM iniekcje
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek tramadolu (Tramadoli hydrochloridum)

Wskazania:
Preparat należy stosować w ramach leczenia dolegliwości bólowych o umiarkowanym i znacznym nasileniu.

Działanie:
Lek ma postać roztworu do wstrzykiwań. W jego skład wchodzi chlorowodorek tramadolu, który jest opioidowym preparatem przeciwbólowym, wykazującym działanie ośrodkowe. Stanowi czysty nieselektywny lek o działaniu agonistycznym wobec receptorów opioidowych mi, delta i kappa, ze szczególnym powinowactwem do receptora mi. Działanie przeciwbólowe jest również skutkiem zatrzymywania neuronalnego wychwytu noradrenaliny oraz wspomagania uwalniania serotoniny. W odróżnieniu od morfiny substancja czynna nie blokuje aktywności układu oddechowego, nie zakłóca motoryki przewodu pokarmowego i nie oddziałuje znacząco na system sercowo-naczyniowy. Siła właściwości przeciwbólowych tramadolu jest określana na 1/10 do 1/6 siły morfiny. Działanie utrzymuje się przez około 4-8 h.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- ostre zatrucie: alkoholem albo preparatami oddziałującymi na ośrodkowy układ nerwowy (np. nasennymi, psychotropowymi, przeciwbólowymi)
- stosowanie inhibitorów MAO (w ciągu ostatnich 14 dni)
- uzależnienie od opioidów oraz u osób z padaczką niewystarczająco kontrolowaną lekami
- poważna niewydolność nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min)
- stosowanie u dzieci poniżej 12 roku życia

Dawkowanie Poltram iniekcje:
Stosować miejscowo w postaci powolne iniekcji dożylnej (przez 2-3 min), domięśniowej albo po rozcieńczeniu w 0,9% roztworze NaCl bądź 5% roztworze glukozy i stosować dożylnie we wlewie. Dawkę zaleca się ustalać indywidualnie do każdego pacjenta. W przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat stosować 50-100 mg co 4-6 h. Zalecana maksymalna dawka wynosi 400 mg/24g, oprócz wyjątkowych wskazań klinicznych. Przy bólach pooperacyjnych na początku przeważnie stosuje się 100 mg. W razie potrzeby, w ciągu 1h od podania pierwszej dawki leku można zastosować następne dawki preparatu - 50 mg w odstępach 10-20 min do dawki maksymalnej 250 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel