POLPRIL tabletki

  • POLPRIL to lek przeznaczony do stosowania doustnego. Zawarty w nim ramipryl po przekształceniu w ramiprylat odpowiada za działanie hipotensyjne i obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.
  • POLPRIL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
ramipryl (Ramiprilum)

Wskazania:
Preparat należy stosować u osób z nadciśnieniem tętniczym. Zalecany także wspomagająco przy niewydolności krążenia pochodzenia sercowego.

Działanie:
Lek ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. W jego skład wchodzi ramipryl, którego aktywny metabolit – ramiprylat zatrzymuje konwertazę angiotensyny - enzymu odpowiadającego za katalizowanie konwersji angiotensyny I do angiotensyny II oraz rozpad bradykininy. Przyjmowanie preparatu powoduje spadek oporu w obwodowych tętnicach. Przy nadciśnieniu lek wykazuje właściwości hipotensyjne zarówno w pozycji leżącej jak i stojącej bez kompensacyjnego wzrostu częstości pracy serca. Pierwsze efekty terapeutyczne preparatu mają miejsce po upływie już 1-2 h od podania ramiprylu, najwyższe działanie hipotensyjne obserwuje się po 3-6 h i utrzymuje się przez przynajmniej dobę.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- ciąża
- obrzęk naczynioruchowy (dziedziczny, idiopatyczny albo wywołany wcześniejszym zażywaniem inhibitorów ACE, bądź antagonistów receptora II - AIIRA)
- hipotonia
- niestabilność hemodynamiczna
- pozaustrojowe procedury lecznicze, które przyczyniają się do kontaktu krwi z powierzchniami o ujemnym ładunku elektrycznym
- znaczne obustronne zwężenie naczyń tętniczych nerkowych albo zwężenie tętnicy do jedynej czynnej nerki.

Dawkowanie Polpril:
Stosować doustnie. Przy nadciśnieniu tętniczym podawać lek w ramach leczenia skojarzonego albo monoterapii. Przeważnie na początku stosuje się dawkę wynoszącą 2,5 mg/24h. Nie należy podawać więcej niż 10 mg/24h. Preparat przeważnie stosuje się x 1/24h. W ramach profilaktyki schorzeń układu sercowo-naczyniowego należy rozpoczynać leczenia od 2,5 mg x 1/24h. Dawkę zaleca się stopniowo zwiększać w zależności od tolerancji pacjenta: wskazane jest podwojenie dawki po 7-14 dniach. kuracji, a po kolejnych 14-21 dniach zwiększenie do docelowej dawki podtrzymującej 10 mg x 1/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel