POLTRAM RETARD tabletki

  • POLTRAM RETARD to lek opioidowy, który działa agonistycznie wobec receptorów opioidowych mi, delta i kappa. Działa przeciwbólowo łagodząc dolegliwości bólowe o znacznym i przeciętnym natężeniu.
  • POLTRAM RETARD tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorowodorek tramadolu (Tramadoli hydrochloridum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku osobom dorosłym i młodzieży powyżej 14 roku życia cierpiącym z powodu bólu o przeciętnym i dużym nasileniu.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Zawiera opioidowy składnik przeciwbólowy, działający ośrodkowo, o nazwie chlorowodorek tramadolu. Stanowi czysty działający nieselektywnie preparat wykazujący właściwości agonistyczne wobec receptorów opioidowych mi, delta i kappa, z wyjątkowym powinowactwem do receptora mi. Ponadto swoje działanie przeciwbólowe zawdzięcza wspieraniu uwalniania serotoniny i blokowaniu neuronalnego wychwytu noradrenaliny. Lek nie wykazuje znaczącego wpływu na działanie systemu sercowo-naczyniowego, nie zakłóca czynności motorycznej przewodu pokarmowego oraz nie blokuje aktywności układu w przeciwieństwie do morfiny. Siłę działania substancji czynnej określa się na 1/10 do 1/6 moc morfiny. Efekt terapeutyczny leku utrzymuje się przez około 4-8 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- padaczka nieodpowiednio regulowana lekami
- ciężka niewydolność nerek
- ciąża
- karmienie piersią
- leczenie inhibitorami MAO (w ciągu ostatnich 14 dni)
- uzależnienie od leków opioidowych
- ostre zatrucie: alkoholem albo środkami wpływającymi na ośrodkowy układ nerwowy (np. nasennymi, przeciwbólowymi, psychotropowymi)

Dawkowanie Poltram Retard:
Stosować doustnie, bez względu na posiłki, dostosowując dawkę do stanu pacjenta i intensywności bólu. Zazwyczaj u pacjentów dorosłych i młodzieży powyżej 14 roku życia (o mc. większej niż 50 kg) podaje się 1-2 tabl. 100 mg co 12 h, rano i wieczorem. Nie stosować dawki większej niż 400 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel