SIMVASTEROL tabletki

  • SIMVASTATIN to farmaceutyk stosowany w farmakologicznym leczeniu hipercholesterolemia (pierwotna, mieszana dyslipidemia, rodzinna homozygotyczna), gdy dieta jest niewystarczająca oraz w zapobieganiu zdarzeniom ze strony układu sercowo-naczyniowego.
  • SIMVASTEROL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
symwastatyna (Simvastatinum)

Wskazania:
- hipercholesterolemia - pierwotna lub mieszana dyslipidemia lub rodzinna homozygotyczna
- zapobieganie zdarzeniom ze strony układu sercowo-naczyniowego

Działanie:
Symwastatyny posiada aktywny metabolit beta-hydroksykwas, który jest inhibitorem reduktazy 3-hydroksy-3-metyloglutarylokoenzymu A (HMG-CoA). Odpowiada za katalizację konwersji HMG-CoA do mewalonianu, czyli wczesną reakcję i zarazem etap kontrolny biosyntezy cholesterolu. Symwastatyna zmniejsza zarówno prawidłowe, jak i zwiększone stężenie cholesterolu LDL. Mechanizm zmniejszenia stężenia cholesterolu LDL przez symwastatynę może być wynikiem zarówno zmniejszenia stężenia cholesterolu VLDL, jak i indukcji receptora LDL, co prowadzi do zmniejszenia produkcji i zwiększonego katabolizmu cholesterolu LDL. Stężenia apolipoproteiny B również jest obniżane przez lek. W wyniku podania doustnego mniej niż 5% dawki dostaje się do krążenia ogólnego w postaci beta-hydroksykwasu. Maksymalne stężenie aktywnych inhibitorów w osoczu występują w ciągu ok. 1-2 h po podaniu. Lek i jego metabolity wiążą się z białkami osocza w ponad 95%. Eliminacja leku zachodzi w 60% z kałem i tylko w 13% z moczem.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na symwastatynę lub inne składniki preparatu Simvasterol
- czynna choroba wątroby
- utrzymujące się, niewyjaśnione zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy
- ciąża i okres karmienia piersią
- jednoczesne przyjmowanie silnych inhibitorów CYP3A4 (np. itrakonazol, ketokonazol, inhibitory proteazy wirusa HIV, erytromycyna, klarytromycyna, telitromycyna i nefazodon)

Dawkowanie Simvasterol:
Preparat podaje się raz na dobę wieczorem w formie doustnej. Dawki wynoszą 10-40 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel