SIMVACOR tabletki

  • SIMVACOR to lek zawierający symwastatynę stosowaną w przypadku podwyższonego stężenia cholesterolu całkowitego i cholesterolu LDL u pacjentów z hipercholesterolemią pierwotna, u których metody leczenia niefarmakologicznego okazały się nieskuteczne.
  • SIMVACOR tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
symwastatyna (Simvastatinum)

Wskazania:
W przypadku podwyższonego stężenia cholesterolu całkowitego i cholesterolu LDL u pacjentów z hipercholesterolemią pierwotna, u których metody leczenia niefarmakologicznego okazały się nieskuteczne.

Działanie:
Simvacor to inhibitor reduktazy 3-hydroksy-3-metyloglutarylokoenzymu A (HMG-CoA). Lek wpływa na katalizację konwersji HMG-CoA do mewalonianu, czyli wczesną reakcję i zarazem etap kontrolny biosyntezy cholesterolu. Reguluje stężenie cholesterolu LDL. Zmniejszenie stężenia cholesterolu LDL wynika zarówno ze zmniejszenia stężenia cholesterolu VLDL, jak i indukcji receptora LDL, co prowadzi do zmniejszenia produkcji i zwiększonego katabolizmu cholesterolu LDL. Symwastatyna zwiększa również stężenie cholesterolu HDL oraz zmniejsza stężenie triglicerydów w osoczu. Mniej niż 5% dawki dostaje się do krążenia ogólnego w postaci beta-hydroksykwasu po podaniu doustnym ze względu na efekt pierwszego przejścia. Maksymalne stężenie występują w ciągu ok. 1-2 h. Substancja czynna i jej metabolity wiążą się z białkami krwi w ponad 95%. Metabolity to beta-hydroksykwas i 4 inne aktywne metabolity, które są wraz z symwastatyną eliminowane w 13% dawki z moczem, 60% z kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na symwastatynę lub inne składniki preparatu Simvacor
- ciąża i okres karmienia piersią
- równoległe leczenie inhibitorami CYP3A4 takimi jak itrakonazol, ketokonazol, inhibitory proteazy wirusa HIV, erytromycyna, klarytromycyna, telitromycyna i nefazodon
- czynna choroba wątroby lub utrzymujące się, niewyjaśnione zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy

Dawkowanie Simvacor:
Simvacor podaje się doustnie. Dawka wynosi 10-40 mg, a maksymalnie 80 mg na dobę. Podaje się raz na dobę wieczorem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel