SYMQUEL tabletki

  • SYMQUEL jest lekiem o działaniu przeciwpsychotycznym. Ma to miejsce w wyniku blokowania w mózgu receptorów serotoninowych (5-HT2) oraz dopaminowych (D1 i D2). Przeznaczony do stosowania doustnego.
  • SYMQUEL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
kwetiapina (Quetiapinum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku podczas leczenia schizofrenii i epizodów maniakalnych (o nasileniu ciężkim albo przeciętnym).

Działanie:
Lek ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie kwetiapiny, która jest substancją o atypowym działaniu przeciwpsychotycznym. Charakteryzuje się oddziaływaniem na wiele receptorów neuroprzekaźników. Właściwości przeciwpsychotyczne są przede wszystkim rezultatem hamowania w mózgu receptorów serotoninowych (5-HT2) oraz dopaminowych (D1 i D2). Posiada również znaczne powinowactwo do receptorów histaminergicznych i afa1 -adrenergicznych, ograniczone do receptorów alfa2 -adrenergicznych oraz niewielkie powinowactwo do muskarynowych receptorów cholinergicznych i receptorów benzodiazepinowych. Substancja czynna po zastosowaniu doustnym ulega wchłonięciu z przewodu pokarmowego, proces ten jest znacząco ograniczony obecnością jedzenia.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- równoczesne przyjmowanie inhibitorów CYP3A4, takich jak: inhibitory proteazy HIV, azolowe środki przeciwgrzybicze, erytromycyna, klarytromycyna, nefazodon.

Dawkowanie Symquel:
Stosować doustnie, bez względu na posiłki. W przypadku schizofrenii zaleca się stosowanie przez pierwsze 4 dni leczenia następujących dawek: 50 mg - 1. dzień, 100 mg - 2. dzień, 200 mg - 3. dzień, 300 mg - 4. dzień, od 4. dnia dawkę należy zwiększać do dawki efektywnej wynoszącej przeważnie 300-450 mg/24h. W przypadku epizodów maniakalnych w przebiegu choroby dwubiegunowej stosować przez pierwsze 4 dni następujące dawki: 100 mg - 1. dzień, 200 mg - 2. dzień, 300 mg - 3. dzień, 400 mg - 4. dzień, później dawka może być zwiększana najwyżej o 200 mg/24h do dawki 800 mg/24h w 6. dniu leczenia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel