TENSART tabletki

  • TENSART jest lekiem wskazanym w farmakoterapii samoistnego nadciśnienia tętniczego u dorosłych oraz nadciśnienia tętniczego u dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat oraz objawowej niewydolności serca.
  • TENSART tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
walsartan (Valsartanum)

Wskazania:
- farmakoterapia samoistnego nadciśnienia tętniczego u dorosłych oraz nadciśnienia tętniczego u dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat
- farmakoterapia dorosłych pacjentów w stanie stabilnym klinicznie z objawową niewydolnością serca lub bezobjawową niewydolnością skurczową lewej komory po świeżo przebytym (12 h do 10 dni) zawale mięśnia sercowego
- leczenie objawowej niewydolności serca u dorosłych pacjentów

Działanie:
Walsartan jest antagonistą receptora angiotensyny II (typu AT1). Z receptorem AT1 wiąże się selektywnie w wyniku czego blokuje efekty działania angiotensyny II. Lek nie wiąże się i nie blokuje innych receptorów hormonalnych ani kanałów jonowych oraz nie jest inhibitorem ACE (kininazy II). U większości pacjentów po podaniu pojedynczej dawki doustnej, początek działania przeciwnadciśnieniowego występuje w ciągu 2 h, a maksymalne obniżenie ciśnienia tętniczego krwi jest osiągane w ciągu 4-6 h. Działanie przeciwnadciśnieniowe utrzymuje się przez 24 h od przyjęcia dawki. Po podaniu doustnym biodostępność wynosi około 23%, a stężenie maksymalne jest osiągane 2-4 h po podaniu. W 94-97% wiąże się z białkami osocza. Eliminacja zachodzi głównie w postaci niezmienionej z kałem (83%) i moczem (13%). Okres połowicznego rozpadu wynosi 6 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na walsartan, olej sojowy, orzeszki ziemne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby, marskość żółciowa wątroby i cholestaza
- jednoczesne stosowanie z aliskirenem u pacjentów z cukrzycą lub z zaburzeniami czynności nerek (GFR < 60 ml/min/1,73 m2)
- II i III trymestr ciąży

Przeciwwskazania Tensart:
Lek podawany doustnie. Dawki są zależne od choroby i jej nasilenia. Stosuje się od 80 do maksymalnie 320 mg na dobę. Można łączyć z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel