TENAXUM tabletki

  • TENAXUM jest to preparat zawierający w swoim składzie substancję czynną rylmenidynę, która stosowana jest w farmakoterapii nadciśnienia tętniczego pierwotnego.
  • TENAXUM tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
rylmenidyna (Rilmenidinum)

Wskazania:
- leczenie nadciśnienia tętniczego pierwotnego

Działanie:
Preparat Tenaxum jest lekiem hipotensyjnym (pochodną oksazoliny) wykazującym selektywne, wysokie powinowactwo do receptorów imidazolowych w OUN (ośrodki naczynioruchowe w rdzeniu przedłużonym) i nerkach (cewka nerkowa). Wykazuje większą selektywność w stosunku do receptorów imidazolowych niż do mózgowych receptorów α2-adrenergicznych. Substancja czynna szybko i całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego, a maksymalne stężenie we krwi osiąga po 1,5-2 h od podania doustnego. Z białkami osocza wiąże się w 10%. Działanie utrzymuje się przez 24 h. Eliminacja zachodzi w 65% wraz z moczem. Czas połowicznego rozpadu wynosi około 8 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na rylmenidynę lub inne składniki preparatu Tenaxum
- ciężka depresja
- ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny <15 ml/min)
- jednoczesne stosowanie sultoprydu i rylmenidyny
- przeciwwskazania względne: nie stosować w skojarzeniu z alkoholem; β-adrenolitykami stosowanymi w niewydolności serca (bisoprolol, karwedylol, metoprolol)

Dawkowanie Tenaxum:
Preparat podawany jest doustnie. Stosuje się 1 tabletkę, rano. Jeżeli po miesiącu nie ma efektów to zwiększa się dawkę do 2 tabletek (druga przyjmowana wieczorem). Przyjmować wraz z posiłkami.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel