TELMIZEK COMBI tabletki

  • TELMIZEK COMBI w dawce 80/25 mg to preparat zawierający telmisartan i hydrochlorotiazyd, stosowany w farmakoterapii nadciśnienia tętniczego samoistnego, gdy dawka 80/12,5 mg jest już niewystarczająca.
  • TELMIZEK COMBI tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
hydrochlorotiazyd, telmisartan (Telmisartanum, Hydrochlorothiazidum)

Wskazania:
Farmakoterapia samoistnego nadciśnienia tętniczego.

Działanie:
Telmizek Combi to lek złożony zawierający skojarzonego ze sobą antagonistę receptora angiotensyny II - telmisartan i diuretyka tiazydowego - hydrochlorotiazyd. Pierwsza substancja obniża stężenie aldosteronu w osoczu, nie hamując przy tym aktywności reninowej osocza oraz nie blokując kanałów jonowych. Działanie hipotensyjne pojawia się w ciągu 3 h, a maksymalne obniżenie ciśnienia krwi jest osiągane po upływie 4-8 tygodni. Obniża ciśnienie rozkurczowe i skurczowe. Preparat podany doustnie po 0,5-1,5 h osiąga stężenie maksymalne przy biodostępności wynoszącej 42%. Z białkami osocza wiąże się w ponad 99,5%. 97% telmisartanu jest usuwane z kałem. Czas połowicznego rozpadu wynosi około 20 h. Hydrochlorotiazyd to substancja wykazująca działanie moczopędne z grupy diuretyków tiazydowych. Działa poprzez hamowanie wchłaniania zwrotnego sodu w kanalikach dystalnych krętych zwiększając natiurezę i diurezę. Podnosi poziom wydalanego potasu i magnezu oraz zwiększa wchłanianie zwrotne wapnia, zmniejszając w ten sposób jego wydalanie. Substancja czynna hamuje również wydalanie kwasu moczowego i zmniejsza przesącz kłębuszkowy. Zmniejsza objętość płynów pozakomórkowych i opór obwodowy co obniża ciśnienie tętnicze krwi u pacjentów z nadciśnieniem. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego i działa już po około 2 h, osiągając maksimum działania po 3-6 h od podania. Wpływ substancji odczuwalny jest przez 6-12 h. Działanie hipotensyjne obserwuje się po 3-4 dobach. Z białkami osocza wiąże się w 40-68%. Hydrochlorotiazyd nie ulega metabolizmowi, a wydalany jest z moczem w postaci niezmienionej. Czas połowicznego rozpadu wynosi 5,6-14,8 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na hydrochlorotiazyd, telmisartan lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Telmizek COMBI
- hiperkalcemia
- drugi i trzeci trymestr ciąży
- zastój żółci i niedrożność dróg żółciowych
- nadwrażliwość na inne pochodne sulfonamidowe
- ciężka niewydolność wątroby
- ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny < 30 ml/min)
- oporna na leczenie hipokaliemia

Dawkowanie Telmizek Combi:
Preparat podaje się doustnie. Przyjmuje się niezależnie od posiłku. Dawka 80/25 mg podawana jest raz na dobę, wtedy gdy dawka 80/12,5 mg jest już niewystarczająca.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel