TELMIX tabletki

  • TELMIX znalazł zastosowanie w obniżaniu zachorowalności z przyczyn sercowo-naczyniowych (z objawową chorobą sercowo-naczyniową ze zmianami miażdżycowymi i zakrzepowymi lub z cukrzycą), a także w leczeniu nadciśnienia tętniczego samoistnego.
  • TELMIX tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
telmisartan (Telmisartanum)

Wskazania:
- nadciśnienie tętnicze samoistne u dorosłych pacjentów
- spadek zachorowalności z przyczyn sercowo-naczyniowych u pacjentów z cukrzycą typu 2 i udokumentowanym uszkodzeniem narządów docelowych oraz z objawową chorobą sercowo-naczyniową ze zmianami miażdżycowymi i zakrzepowymi (choroba niedokrwienna serca, udar mózgu lub choroba tętnic obwodowych w wywiadzie)

Działanie:
Telmix jako wybiórczy antagonista receptora angiotensyny II (typu AT1) wiąże się z tym receptorem selektywnie, w wyniku czego hamuje efekty działania angiotensyny II. Stężenie aldosteronu we krwi spada dzięki zastosowaniu telmisartanu, który nie wpływa na hamowanie aktywności reninowej osocza i blokadę kanałów jonowych. Nie hamuje aktywności konwertazy angiotensyny (kininazy II), dzięki czemu nie nasila efektów działania zależnych od bradykininy. Z przewodu pokarmowego wchłania się szybko, a biodostępność wynosi około 50%. W ponad 99,5% wiąże się z białkami osocza krwi. Metabolizm zachodzi na drodze sprzęgania do pochodnych glukuronidowych, nieposiadających aktywności farmakologicznej. Okres połowicznego rozpadu wynosi 20 h. Lek wydalany jest w większości z kałem, a tylko w 1% z moczem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na telmisartan lub składniki pomocnicze leku Telmix
- jednoczesne leczenie telmisartanem i aliskirenem u pacjentów z cukrzycą typu II lub niewydolnością nerek (GFR < 60 ml/min/1,73m2)
- II i III trymestr ciąży
- ciężka niewydolność wątroby
- zaburzenia w odpływie żółci

Dawkowanie Telmix:
Telmix podaje się doustnie. Przyjmuje się popijając wodą, niezależnie od posiłków, raz na dobę. Tabletki można dzielić. Podaje się 40-80 mg na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel