TELMISARTAN HCT EGIS tabletki

  • TELMISARTAN HCT EGIS to lek łączący działanie obniżające ciśnienie dwóch substancji telmisartanu i hydrochlorotiazydu. Stosowany u pacjentów z samoistnym nadciśnieniem tętniczym, u których podawanie samego telmisartanu nie jest wystarczające.
  • TELMISARTAN HCT EGIS tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
hydrochlorotiazyd, telmisartan (Telmisartanum, Hydrochlorothiazidum)

Wskazania:
W leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego.

Działanie:
Telmisartan HCT jest preparatem złożonym zawierającym antagonistę receptora angiotensyny II - telmisartan oraz diuretyk tiazydowy - hydrochlorotiazyd. Telmisartan obniża stężenie aldosteronu w osoczu, nie hamuje aktywności reninowej osocza oraz nie blokuje kanałów jonowych. Działanie obniżające ciśnienie pojawia się w ciągu 3 h, a maksymalne obniżenie ciśnienia krwi jest osiągane po upływie 4-8 tygodni. Obniża ciśnienie rozkurczowe i skurczowe. Preparat podany doustnie po 0,5-1,5 h osiąga stężenie maksymalne, a biodostępność 42%. Z białkami osocza wiąże się w ponad 99,5%. 97% telmisartanu jest usuwane z kałem. Czas połowicznego rozpadu wynosi około 20 h. Hydrochlorotiazyd to substancja wykazująca działanie moczopędne z grupy diuretyków tiazydowych. Działa poprzez hamowanie wchłaniania zwrotnego sodu w kanalikach dystalnych krętych zwiększając natiurezę i diurezę. Podnosi poziom wydalanego potasu i magnezu oraz zwiększa wchłanianie zwrotne wapnia, zmniejszając w ten sposób jego wydalanie. Substancja czynna hamuje również wydalanie kwasu moczowego i zmniejsza przesącz kłębuszkowy. Zmniejsza objętość płynów pozakomórkowych i opór obwodowy co obniża ciśnienie tętnicze krwi u pacjentów z nadciśnieniem. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego i działa już po około 2 h, osiągając maksimum działania po 3-6 h od podania. Wpływ substancji odczuwalny jest przez 6-12 h. Działanie hipotensyjne obserwuje się po 3-4 dobach. Z białkami osocza wiąże się w 40-68%. Substancja nie jest metabolizowana i usuwana jest z moczem w postaci niezmienionej. Czas połowicznego rozpadu wynosi 5,6-14,8 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na hydrochlorotiazyd, telmisartan lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu Telmisartan HCT
- nadwrażliwość na inne pochodne sulfonamidowe
- ciężka niewydolność wątroby
- ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny < 30 ml/min)
- oporna na leczenie hipokaliemia
- hiperkalcemia
- drugi i trzeci trymestr ciąży
- zastój żółci i niedrożność dróg żółciowych

Dawkowanie Telmisartan HCT Egis:
Preparat podaje się doustnie. Podaje się raz na dobę 80/12,5 mg, nie zależnie od posiłku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel