TELFAST tabletki

  • TELFAST jest preparatem z grupy antagonistów receptora H1. Zawiera substancję czynną feksofenadynę, która jest stosowana w leczeniu oraz łagodzeniu objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.
  • TELFAST tabletki
Producent: Sanofi Aventis
Kategoria:Alergia
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
feksofenadyna (Fexofenadini hydrochloridum)

Wskazania:
- do łagodzenia objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej

Działanie:
Preparat Telfast jest lekiem z grupy substancji przeciwhistaminowych, antagonistą receptora H1. Feksofenadyna to farmakologicznie czynny metabolit terfenadyny. Lek nie wykazuje wpływu uspokajającego, ani nie zaobserwowano też istotnych zmian odstępu QTc w obrazie EKG. Szybko wchłania się po podaniu doustnym. W osoczu maksymalne stężenie jest osiągane po 1-3 h, a wiązanie z białkami osocza wynosi 60-70%. Substancja metabolizowana jest tylko w niewielkim stopniu. Okres połowicznego rozpadu wynosi wynosi 11-15 h po podaniu wielokrotnym. Eliminacja zachodzi głównie z żółcią, do 10% podanej dawki jest wydalane z moczem w postaci niezmienionej.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na feksofenadynę lub którąś z substancji pomocniczych leku Telfast
- jednoczesne stosowanie z erytromycyną lub ketokonazolem powoduje 2-3-krotne zwiększenie stężenia feksofenadyny w osoczu
- dzieci poniżej 12 roku życia

Dawkowanie Telfast:
Lek jest podawany doustnie. Dorośli i dzieci od 12 roku życia przyjmują lek raz na dobę na godzinę przed posiłkiem. Lek należy odstawić na 3 dni przed wykonaniem alergicznych punktowych testów skórnych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel