TENSART HCT tabletki

  • TENSART HCT to złożony lek stosowany w terapii samoistnego nadciśnienia tętniczego u pacjentów dorosłych (wskazany u chorych, u których ciśnienie nie jest wystarczająco kontrolowane za pomocą monoterapii walsartanem lub hydrochlorotiazydem).
  • TENSART HCT tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
hydrochlorotiazyd, walsartan (Valsartanum, Hydrochlorothiazidum)

Wskazania:
- w terapii samoistnego nadciśnienia tętniczego u pacjentów dorosłych (złożony preparat jest wskazany u chorych, u których ciśnienie nie jest wystarczająco kontrolowane za pomocą monoterapii walsartanem lub hydrochlorotiazydem)

Działanie:
Tensart HCT zawiera antagonistę receptora angiotensyny II - walsartan oraz diuretyk tiazydowy - hydrochlorotiazyd. Pierwsza substancja jest aktywnymm i specyficznym antagonistą receptora dla angiotensyny II. Wykazuje działanie wybiórcze na podtyp receptora AT1, dzięki czemu blokuje efekty działania angiotensyny II. Nie wykazuje aktywności agonistycznej w stosunku do receptora AT1, nie hamuje aktywności kininazy II - enzymu przekształcającego angiotensynę I w angiotensynę II i rozkładającego bradykininę. Walsartan nie wiąże się i nie blokuje innych receptorów hormonalnych lub kanałów jonowych, które są istotne w regulacji sercowo-naczyniowej. Obniża ciśnienie bez wpływu na częstość tętna. Stężenie maksymalne we krwi występuje po 2-4 h przy biodostępności wynoszącej 23%. Silnie wiąże się z białkami osocza w około 95%. Jest wydalany głównie w postaci niezmienionej z kałem (83%) i moczem (13%). Okres połowicznego rozpadu wynosi 6 h. Hydrochlorotiazyd jest tiazydowym lekiem moczopędnym. Tiazydy wpływają na wchłanianie zwrotne elektrolitów w kanalikach nerkowych, bezpośrednio zwiększając wydalanie sodu i chlorku w przybliżeniu w podobnych ilościach. Substancja ta mniejsza objętość osocza, zwiększa aktywność reniny w osoczu, zwiększa wydzielanie aldosteronu i zwiększa wydalanie potasu z moczem. Podczas jednoczesnego podawania walsartanu i hydrochlorotiazydu zmniejszenie stężenia potasu we krwi jest mniej wyraźne, niż po zastosowaniu hydrochlorotiazydu w monoterapii. Dostępność biologiczna wynosi 60-80% po podaniu doustnym. Ponad 95% wchłoniętej dawki hydrochlorotiazydu jest wydalane w niezmienionej postaci z moczem. Okres połowicznego rozpadu wynosi 6-15 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na walsartan, hydrochlorotiazyd, inne pochodne sulfonamidowe, olej sojowy, olej arachidowy lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku Tensart HCT
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby
- marskość żółciowa wątroby
- cholestaza
- ciężkie zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min)
- bezmocz
- oporna na leczenie hipokaliemia, hiponatremia, hiperkalcemia i objawowa hiperurykemia
- II i III trymestr ciąży

Dawkowanie Tensart HCT:
Preprat podaje się doustnie, raz na dobę 1 tabletkę, niezależnie od posiłków.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel